Hayvanlar alemi / 20.03.2018 11:16

Kapana yakalanan ayı kurtarılarak, doğaya salındı

Düzce'de ormanlık alanda kapana yakalanan ayı, uyuşturucu iğneyle bayıltılarak kurtarıldı. Alınan bilgiye göre, Akçakoca ilçesi Altunçay köyünde ormanlık alandan gelen sesleri takip eden vatandaşlar, fındık ağaçlarını yaban hayvanlarından korumak için hazırlanan kapana yakalanmış ayıyı fark etti.

Köylülerin köpekleri tarafından bulunan ayı için Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Ayı, kapandan kurtarılması için önce uyuşturucu iğne ile uyutuldu. Daha sonra kapandan alınan ayı, ekipler ve köylüler tarafından düzlük alana taşındı. Kemik yapısı ve vücut ölçülerini alan ekipler, ayıyı bulunduğu yerde bırakarak bölgeden ayrıldı. 

Akçakoca Orman İşletme Müdürü Zafer Ekici, ’’Ormanlık alanda domuzlar için kurulan kapana kapılan ayı ekiplerimiz tarafından kurtarıldı. Ayı kemik yapısı ve vücut ölçüleri alındı ve envantere kaydedildi’’ dedi. 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Kurbanlık dana bayramın son günü denizde yüzerken bulundu Hayvanlar alemi - 25.08.2018 Ata saldıran pitbull'un dramı Hayvanlar alemi - 21.09.2018
  • FİKRET HAKAN 20.03.2018 15:55 / 1 kişi beğenmiş /

    kapan koymazsanın hayvanı kurtarmanıza gerek kalmaz doğal yaşam alanında yaşar zaten

  • Domuz avcisi 20.03.2018 13:02 / 2 kişi beğenmiş /

    Cok güzel,vahsi yasamimiz bizim en büyük zenginliklerimiz

hayvanlar alemi kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla