EKONOMİ / 28.03.2018 16:10

Rehber uygulamalarını silmek yetmiyor! Bunu mutlaka yapın

Başka kişilerin rehberinde isimlerinin nasıl kayıtlı olduğunu öğrenmek isteyen milyonlarca vatandaş indirdiği uygulamalar yüzünden büyük tehlike altında.

Son günlerde sosyal medyada hızla yayılan bu sistemle ilgili üst üste uyarılar geliyor.

Kullanıcılardan tüm rehber bilgilerini alarak bir havuz sistemine kaydeden ve bu bilgileri ne şekilde kullandığı bilinmeyen uygulamalarla ilgili son uyarı da BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan’dan geldi.

Başkan Sayan güvenlik açığı içeren 3. parti uygulamalarla kaynağı belli olmayan, kullanıcıdan izin talep eden uygulamaların kişisel bilgilerin kötü niyetli kişilerin eline geçmesine neden olabileceği konusunda vatandaşları uyardı.

Uzmanlar sistemden çıkmak için uygulamayı silmenin yeterli olmadığını söylüyor.


Sistemden çıkmak isteyen kullanıcılar uygulamada bulunan ‘hesabı sil’ seçeneğine tıklayarak paylaştığı bilgileri havuzdan sildikten sonra cep telefonundan uygulamayı kaldırması gerekiyor.

 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Diriliş 'Ertuğrul' 132. bölüm fragmanı yayınlandı! EKONOMİ - 21.01.2019 Öyle bir soruyu seyircilere sordu ki! EKONOMİ - 20.01.2019
 • zobu 29.03.2018 08:25 / 1 kişi beğenmiş /

  Hangi uygulama bazı programlara erişim izni istemiyor.Örneğin Watsapp, messenger, tango daha bir sürü program

 • sert adam 28.03.2018 20:07 / 1 kişi beğenmiş /

  Her HABERE İNANIP SAZAN gibi atlıyoruz....

 • Getcontack 28.03.2018 19:44 / 2 kişi beğenmiş /

  Ne oldum delisi olan kullanıcılar sizin aklınız neredeydi

 • Alperen 28.03.2018 19:32 / 4 kişi beğenmiş /

  Bu programları yükleyenler için artık çok geç. O bilgiler üreticinin veritabanında var ve o veritabanındaki bilgileri kullanıcının silmesi diye bir şey söz konusu olamaz. Başkalarının sırlarını ortaya çıkarma iddiasında olan her program sizin de sırlarınızı elde ediyor demektir. Her şeyi telefona kurmamak lazım.

 • zafer gülten 28.03.2018 19:30 / 6 kişi beğenmiş /

  ne için kullanıldığı aşikar,dolandırıcılıktan başka ne olabilir,geçenlerde telofonumdan aranıp,bana nufus kağıdımın birilernin üstünde çıktığı,adıma nufus cüzdanı çıkarıldığı söylendi,haberlerde çıkan buna benzer haberleri okumasam nerdeyse inanacaktım. bilgiler bu dolandırıcılık şebekelerine satılıyor,bu kişilerin bankalarda,emniyette,hatta nufus müdürlüklerinde bile adamları var sanırım.nasıl fetöcüler ayıklanıyorsa,bu gibi kişilerin üstüne gidilip,bunlarda çalıştıkları yerlerden ayıklanmalı.

ekonomi kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla