GENEL / 11.04.2018 09:38

Ankara Metrosu’nda patlama sesi paniğe neden oldu

Ankara’da yolcu dolu metro içinde meydana gelen patlama sesi paniğe neden oldu. 

Olay, sabah saatlerinde Yenimahalle ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Hastane metro istasyonunda yolcu almak için duran trenin vagonlarından birinin elektrik panosunda kısa devre oluştu. Panondan çıkan kıvılcımla birlikle ufak çaplı bir patlama sesi de duyuldu. Bir anda panikleyen yolcular, kendilerini vagonlardan dışarı attı. Herhangi bir yaralanmanın yaşanmadığı olayda sağlık ekipleri, istasyon önünde hazır bekletildi. Kısa süreli bir duraksamanın ardından metro seferleri olağan seyrine döndü. 

Topaca: “Patlamanın istasyondaki elektrik panosundan kaynaklandığı değerlendirilmektedir” 

Ankara Valisi Ercan Topaca, olaya ilişkin sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Topaca mesajında, “Bugün sabah 08.10 sularında, Yenimahalle ilçemizde bulunan Hastane metro istasyonunda, maddi hasarlı bir patlama meydana gelmiştir. İlk tespitlere göre patlamanın istasyondaki elektrik panosundan kaynaklandığı değerlendirilmektedir. Patlamada can kaybı ve yaralı bulunmamaktadır. Metro seferleri 10 dakikalık aradan sonra tekrar başlatılmıştır. Başlatılan inceleme ve soruşturma devam etmekte olup gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir” ifadelerini kullandı. 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Sert kayaya çarptı! Feci şekilde dayak yedi GENEL - 08.10.2018 Dünyanın gözü İstanbul'da! Mavi ışık yöntemi kullanıldı GENEL - 16.10.2018

genel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla