GENEL / 16.04.2018 10:25

Filistin için İsveç'ten yola çıkan Ladraa, Düzce'ye ulaştı

İsrail'in, Filistin'e yönelik zulmüne tepki göstermek amacıyla İsveç'ten Filistin'e yürüyerek giden İsveçli aktivist Benjamin Ladraa, Düzce'ye ulaştı.

İsveç'in Göteborg kentinden 15 Ağustos 2017'de yola çıkan Ladraa, Almanya, Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Yunanistan'ın ardından Türkiye'ye gelen Ladraa, 8 Nisan'da İstanbul'dan Ankara'ya başlattığı yolculuğun yaklaşık 250 kilometresini tamamlayarak Düzce'ye geldi.

Bu akşam Düzce'de bir öğrenci evinde konaklayacak Landraa AA muhabirine, 9 ayı geçkin bir süredir yolda olduğunu yol boyunca geçtiği ülkelerde Filistin davasını anlattığını ve sosyal medya hesapları üzerinden yolculuğu ile ilgili bilgileri de takipçileriyle paylaştığını söyledi.

İnsan hakları ihlali İsrailli güçler tarafından Filistinlilere karsı uygulandığını vurgulayan Landraa, "İnsanlar 70 yıldır işgal altında ve milyonlarca suç ve hukuksuzluk Filistinlilere karşı işlenmekte. Ben bunun hakkında farkındalık uyandırmak istiyorum ki insanlar Filistinlilerin hikayesini bilsinler ve umuyoruz ki bir gün bu gereksiz acı ve çile sona erer." dedi.

"Filistin meselesi din meselesi değil"

İki haftadır durmaksızın yoluna devam ettiğini ve bu süre içerisinde yaklaşık 450 kilometre yürüdüğünü işaret eden Landraa, şöyle konuştu:

"Filistin meselesi din meselesi değil. Mesele insan hakları meselesi ve onların beraber yaşayabilme meselesi. Türkiye'de gördüğüm kadarıyla çoğu insanlar sadece dini yönden bakıyorlar ama bütün Filistin'e ve orada yasayan bütün insanları düşünmeliler. Sadece Jerusalem (Kudüs) değil bütün Filistin insanları işgal altında ve çile, acı içindeler. Bizde eylemciler olarak yapmaya çalıştığımız insan hakları ihlalini ve işgal altında acı çeken insanları dile getirmek. Türkiye'de yolda insanlar gördğümde daha fazla dini açıdan baktıklarını gördüm. Avrupa'da tanıştığım insanlar pek fazla bilmiyorlar. Onlara anlatmak zorunda kaldım. En basit şekilde farklı insanlar farklı şekilde algılayabiliyorlar ama sonuç sadece insan hakları ve insanların birlikte yaşamaları ve işgal altında acılara mahkum kalmamaları."

Landraa, son olarak Ankara'ya bir hafta içerisinde ulaşmayı hedeflediğini sözlerine ekledi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Ekrem İmamoğlu'nu AK Partili sanan teyze GENEL - 17.01.2019 İmamoğlu ile vatandaşın güldüren diyaloğu GENEL - 18.01.2019
  • MEHMET02 16.04.2018 13:38 / 1 kişi beğenmiş /

    allah

genel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla