SİYASET / 21.05.2018 00:05

Bakir İzetbegovic'ten tarihi sözler

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzetbegovic, Avrupalı Türklere hitabında, “Bugün sizler Allah’ın size bahşettiği bir kişiye sahipsiniz. Bu kişi, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ona yardım edin, onu destekleyin.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onur konuğu olarak katıldığı Saraybosna’daki Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) 6. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan İzetbegovic, Türkiye ve Bosna Hersek bayraklarını bir arada görmekten mutluluk duyduğunu söyledi. 

İzetbegovic, “Biz uzun yıllardır beraberdik, beraber yaşadık, beraber mücadele ettik. Son kez Çanakkale’de Boşnaklar da kendi ülkesi gibi Türkiye’yi savundu.” ifadelerini kullandı.


Tarihin iki milleti ayırdığını ancak iki ülkenin kaderinin aynı olduğunu vurgulayan İzetbegovic, “Türkleri de Boşnakları da dinlerinden, kimliklerinden koparmak istediler.” diye konuştu.


İzetbegovic, Allah’ın her yüzyılda bir kez birini bahşettiğini ve bu kişinin milletini dinine döndürdüğünü kaydederek, “Bizim Aliya İzetbegovicimiz vardı. Allah’ın yardımıyla ayakta kaldık.” dedi.


İzetbegovic, bugün Türkiye’nin birçok zorlukla mücadele ettiğine işaret ederek, hem içeride hem dışarıda düşmanlarla mücadele eden Türkiye’nin milyonlarca sığınmacıya sahip çıktığını ve her şeye rağmen ilerlemeye devam ettiğini vurguladı.


Bugün Türk milletinin de Allah’ın kendilerine bahşettiği bir kişiye sahip olduğunu belirten İzetbegovic, “Bu kişi, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ona yardım edin, onu destekleyin. Doğru yolda olmalısınız. Siz Avrupalı Türkler, liderinize destek olmalısınız.” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 'Her şey çok güzel olacak' diyen kadına Erdoğan'dan muhteşem cevap! SİYASET - 13.05.2019 YSK kararı sonrası ilginç görüntü SİYASET - 07.05.2019
 • ibda büyükdoğu 21.05.2018 20:01 /

  dünya, herkes farkında ama muhalefet içimizdeki bazı körler sağırlar bir türlü idrak edemedi edemiyor

 • aklı selim 21.05.2018 17:45 / 3 kişi beğenmiş /

  ALLAH yar ve yardımcısı olsun.ALLAH Reisimizi başımızdan eksik etmesin...

 • durdu 21.05.2018 15:31 / 2 kişi beğenmiş /

  maşallah

 • Vatandaş 21.05.2018 12:23 / 7 kişi beğenmiş /

  Bunu biliyoruz ve dualarımız Sn. Erdoğan'la.Allah ömrünü uzun etsin.Başımızda sağ olsun.

 • kerem 21.05.2018 11:03 / 8 kişi beğenmiş /

  Reisim Allah yar ve yardımcısı olsun

siyaset kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla