EMLAK / 24.05.2018 14:34

Dolarını bozduran gayrimenkule koştu!

Konut setktöründe alınan kararlar meyvesini verirken bir sevindirici haber de Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan'dan geldi.

Konut ve ofis satışlarındaki KDV'nin yüzde 8'e, tapu harçlarının da yüzde 3'e düşürülmesinin ardından bankaların konut kredisi faizlerinde indirime gittiğini anımsatan Taylan, bu kararların 10 günde etkisini gösterdiğini ve sektörün ciddi oranda hareketlendiğini söyledi.Taylan, satışların yüzde 35 arttığını, vatandaşın ikinci el ve sıfır konutu yarı yarıya tercih ettiğini aktardı.

Gayrimenkul satışlarında özellikle peşin satışların tercih edildiğini belirten Taylan, yükselen kurun da bunda çok etkisi olduğunu dile getirdi. Doların değer kazanmasıyla birlikte vatandaşların paralarını bozdurarak gayrimenkule aktardığını belirten Taylan, "vatandaşlar en doğru ve güvenilir yatırım aracı olarak gayrimenkulu görüyor. Bu durum sektör temsilcilerini de memnun ediyor" şeklinde konuştu.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Kadın 63.bölüm fragmanı yayınlandı! EMLAK - 19.05.2019 Dünyayı ağlatan video! Sağır ve dilsiz kadın Kur'an-ı Kerim'i... EMLAK - 19.05.2019

emlak kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla