SİYASET / 08.06.2018 16:06

Kılıçdaroğlu vaat etti, iş adamı karşı çıktı!

Manisa’da iş dünyasıyla buluşan CHP Genel Başkanı programının sonunda bir iş adamıyla asgari ücret polemiği yaşadı. İş adamının CHP’nin ‘Asgari ücret 2 bin 200 TL olacak’ vaadinin işverene getireceği maliyetlerin hiç düşünülmeden veya iş adamlarına sorulmadan verilmesine tepki göstermesine Kılıçdaroğlu cevap verirken araya partililerin girmesiyle ortam da gerildi.  

  Bir dizi ziyaretler için Manisa’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Manisa Ticaret ve Sanayi Odasında iş dünyası ile buluştu. İş dünyasına getirecekleri yenilikleri ve üretime yönelik Türkiye hedeflerinden bahseden Kılıçdaroğlu programını bitirip kürsüden ineceği sırasında iş adamı İsmail Günhan’ın ‘Size bir soru sormak istiyorum demokrasi adına, hep demokrasiden bahsediyorsunuz ya. Asgari ücret 2 bin 200 TL olacak diyorsunuz. Bu rakamın yani 600 liralık artışın işverene vergisiyle birlikte yansıması bin TL olacak. Ne kadarını siz karşılayacaksınız? Üzerimize bir yük daha binecek. Manisa’nın işçi sorunu yok hatta işçi bulamıyoruz. Şuanda Manisa’da 20 bin işçi açığı var. Ben işletmeme işçi bulamıyorum şuanda 50 işçiye ihtiyacı var” dedikten sonra partililerden bazıları ‘Biz sana hemen 50 işçi gönderelim’ diyerek cevap verince ortam gerildi.

Araya Kılıçdaroğlu girip ortamı sakinleştirerek, “Bir, vergi ödemeyeceksiniz, ücretlinin vergisini ödemeyeceksiniz. Kurtuldunuz mu vergiden, bu teşvik mi, teşvik. Bir işçi için ne kadar vergi ödeniyor, yüzde 25, bunu ödemeyeceksiniz. İşçiyle ilgili vergiyi siz ödemeyeceksiniz. Vergisiz diyoruz ya, kemik diyoruz ya. Vergi ödemeyeceksiniz. İki, sıfır faizli kredi veriyor muyuz? Vergi ve prim borcu olmamak kaydıyla bir yıl süreyle sıfır faizli kredi veriyoruz. Daha ne istiyorsunuz?” diye cevap vermesi partililer tarafından uzun süre alkışlandı.

  İş adamı Günhan'ın, "Ben kredi istemiyorum. Ben destek istemiyorum bu artıştaki payın ne kadar olacağını net bir şekilde istiyorum” diyerek karşılık vermesi üzerine Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Gayet net söyledim. Asgari ücret net 2 bin 200 TL olacak, işçinin vergisini ödemeyecek. Bu kadar basit.”

  Kılıçdaroğlu daha sonra alkışlar arasında salondan ayrıldı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 'Her şey çok güzel olacak' diyen kadına Erdoğan'dan muhteşem cevap! SİYASET - 13.05.2019 YSK kararı sonrası ilginç görüntü SİYASET - 07.05.2019
 • Mert 12.06.2018 17:23 / 4 kişi beğenmiş /

  Oradan vergi alma, bıradan alma , Devletin kasasında birikmiş var, bir iki sene idare eder vatandaşsa vay be kemo haklı der! Vatandaşa yeterki ver dünyayı versen doymaz! Ama diğer taraftan vatandaş ben vergi vermezsem bu çark nasıl dönecek diye düşünmez

 • nurulah19 10.06.2018 14:45 / 2 kişi beğenmiş /

  kendisiyle çelişkiye düşen partilerin seçim kazanıp başarılı olması mümkün olmamışrır. Türkiye deneme tahtası da değildir.

 • Harbici 10.06.2018 14:06 / 3 kişi beğenmiş /

  Ulen. Aday bile değilsin.Muarremm sıksa hadi yerdim.harbiden bu adamın arkasında %20 gibi bu seçmen var Memleketin hali gerçekten vahim!!!

 • Davud 10.06.2018 04:00 / 7 kişi beğenmiş /

  La o seçim var diye sallıyor. Yanlışlıkla seçilen bile olmuyacagini o da biliyor. Nasıl olsa secilemiyemeğim ,ben atayım millet yesin. Tabi yersen....

 • mehmet 09.06.2018 09:33 / 14 kişi beğenmiş /

  kemal vergi almayacakmış. e elbette vergi almaz ak partinin biriktirdiği paralar ne olacak değil mi arkadaşlar? ama o para bittiği zaman ne olacak? düşündüğümüz şeye bak IMF ne güne duruyor unutmuşum..

siyaset kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla