SİYASET / 08.07.2018 09:46

HDP'li Barış Atay'a Meclis'te soğuk duş!

HDP'den Hatay milletvekili seçilen Barış Atay Meclis'te yemin etti. Atay yemin etmek için kürsüye gelirken, salonda bulunan bir kişi önce yuhaladı, ardından da kalabalık bir grup Atay'ı protesto etti.

TBMM'de milletvekillerinin yemin töreninde kısa süreli olay çıktı. HDP'den Hatay milletvekili seçilen Barış Atay, yemin etmesi için anons edilince TBMM Genel Kurul salonu bir anda karıştı. Yemin törenini izleyen bir kişi, önce Atay'ı yuhaladı. Ardından da kalabalık bir grup kürsüye doğru giden Atay'ı protesto etti.

MECLİS BAŞKANI: GÜVENLİK GÖREVLİLERİ GÖREVİNİ YAPSIN

En yaşlı üye sıfatıyla Meclis'e başkanlık yapan Durmuş Yılmaz, protestoların ardınadn güvenlik görevlilerine talimat vererek "Güvenlik görevlisi arkadaşlarım, lütfen görevinizi yapın" dedi ve protestocuların dışarı çıkarılmasını istedi.

Daha sonra tepki gösteren kişi TBMM genel kurul salonundan dışarı çıkarıldı. Atay, daha sonra yemin ederek görevine başladı.

YEMİN EDERKEN AK PARTİ SIRALARINA BAKTI

Barış Atay'ın yemin ettiği sırada AK Parti sıralarına baktığı görüldü.

TBMM'YE BÖYLE GELDİ

Barış Atay, Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) kurucusu Mustafa Suphi ve eski Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Behice Boran'ın fotoğraflarının yer aldığı rozetleri takarak TBMM'ye geldi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Mehmet Tevfik Göksu'dan İBB Meclis toplantısında tarihi konuşma SİYASET - 23.04.2019 Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nda kavga çıktı! SİYASET - 15.04.2019
 • Vatansever 21.07.2018 14:58 /

  Bu vatanin ekmegini yiyip suyunu icerek ve bizim vergimizden maasini alip bu ulkeyi bolmeye calisan insanlarla olmak hic yakisik almiyor yaziklar olsun.hakkimiz haram olsun.

 • OlmayanŞeyNe 13.07.2018 11:55 / 4 kişi beğenmiş /

  Birileri namus ve şeref mi dedi?

 • Harun 13.07.2018 02:27 / 6 kişi beğenmiş /

  Kaan...ben demokrasi falan istemiyorum 24 saatligine bir kenara koyup ne kadar vatan haini var hepsini kaynar kazana atip kaynatip seyretmek istiyorum buda benim demokratik hakkim diyede dusunuyorum ne dersin

 • Kemal 13.07.2018 00:15 / 2 kişi beğenmiş /

  Ülke bölünmez kimse de istemez bölünmeyi bu ülke bolunmekk için kurtarilmadi bölünmeyi ancak Yahudiler Hristiyanlar fitne olarak kullanır ama bugün ne kürt ne Türk ister bölünmeyi bu ülke bizim hepimizin seve seve sevecegiz sevecegiz sevecegiz Yahudiler de iblislikleri ile kalsın

 • 43... 13.07.2018 00:09 / 4 kişi beğenmiş /

  Vatanın bölünmez bütünlüğüne ......diye yemin ediyor ama istiklâl marşını saygısı tahammülü yok istiklal marsinda meclise girmiyorlar,"ayinesi iştir kişinin lafa bakilmaz"biz sizi anladik merak etmeyin

siyaset kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla