DÜNYA / 11.07.2018 15:45

Pakistan'da canlı bomba saldırısı kamerada

Pakistan'da, Avami Ulusal Partisi'nin (ANP) mitingi sırasında bir saldırganın üzerindeki bombayı infilak ettirmesi sonucu ilk belirlemelere göre, milletvekili adayı Harun Bilur da dahil 12 kişi öldü, 35 kişi de yaralandı.

Peşaver polisi, Peşaver'in Yakatoot bölgesinde, Bilur'un seçmenleriyle buluştuğu sırada meydana gelen patlamanın bir canlı bomba saldırısından kaynaklandığını açıkladı. 

Saldırının ardından ağır yaralanan Harun Bilur ve diğer yaralılar, bölgedeki bölgedeki Lady Reading Hastanesine kaldırıldı.

Hastane sözcüsü Zulfikar Babaheil, patlamada ağır yaralanan Bilur'un hastanede yaşamını yitirdiğini, bazı yaralıların durumunun ise ağır olduğunu söyledi.

Hastane tarafından Harun Bilur dahil 12 kişinin öldüğü, aralarında Bilur'un oğlunun da bulunduğu 35 kişinin ise yaralandığı bilgisi paylaşıldı. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı. 

Bilur'un babası Beşir Ahmet Bilur da Peşaver'de 2012'de düzenlenen bir parti toplantısı sırasında düzenlenen intihar saldırısında hayatını kaybetmiş, saldırıyı da Pakistan Taliban'ı üstlenmişti.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR İslam karşıtı kitap yazarken Müslüman olmuştu! Süreci böyle anlattı DÜNYA - 15.02.2019 Prens Selman'ı görenler şaşırıp kaldı DÜNYA - 12.02.2019
  • Envers 14.07.2018 20:21 / 2 kişi beğenmiş /

    Kafir gene kâfirli gini yapmış bir milyar nüfuslu hiristiya yada başka inançtan ülkeler seçim yapar balon bile patlamaz ama her nedense müslüman bi ülke oldumu küçük büyük farketmez canlı bombalar devreye girer. Bunda bi iş yokmu

  • Vatandaş 12.07.2018 22:18 / 1 kişi beğenmiş /

    Uymasın Müslümanlar fitneye. Akıl var mantık var gelmesinler oyuna. Gitmesinler sahtekarların, hacı hoca görünümlü şarlatanların peşinden. Dürüst, namuslu, ahlaklı, eğitimli, modern, okuyan, sorgulayan, gelişen, irfan sahibi insanlardan olsunlar. Sen yan gel yat, ne kitap oku ne başka bir şey. Ondan soran fitne de fesat de oyun de. Geç bu işleri geç...

  • hakan23 12.07.2018 11:06 / 5 kişi beğenmiş /

    Fitne yine is peşinde. ALLAH müslümanların yardımcısı oldun inşallah

dünya kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla