SİYASET / 25.07.2018 13:26

Akşener aday olmayacağını teyit etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Kurultayımızda aday olmama konusundaki kararım kesindir. Bayrağı devralacak arkadaşlarımın partimizi çok daha ileriye taşıyacaklarına güvenim tamdır" dedi. 

İYİ Parti’nin Afyonkarahisar Sandıklı’daki kampında yaşanan parti içi tartışmaların ardından olağanüstü kongreye gitme kararı çıkmıştı. Gelişmelerin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de sosyal medya hesabı twitter üzerinden, "Parti tüzüğümüzün şahsıma tanıdığı yetki çerçevesinde seçimli kurultay kararı almış bulunuyorum. Kurultayda aday olmayacağım, aday olacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum" şeklinde açıklama yaparak genel başkanlıktan çekildiğini duyurmuştu. 

Partide bir araya gelen milletvekilleri ise ortak hareket ederek Akşener’i tekrar aday göstereceklerini açıkladı. Partinin Genel Sekreteri Aytun Çıray, "Bu kendi iradesidir. Kendi beyanlarıdır. Ancak bu partinin en alt kademesinden en üst kademesine kadar ayrıca başka bir irade ortaya çıktı. Bu irade de Sayın Genel Başkanın hepimizin ortak imzaları ve teklifleriyle ilk yapılacak kongrede, genel başkan adayı gösterilmesidir" ifadelerini kullandu. 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR CHP'li Yavaş itiraf etti: Hâlâ krizler oluyor SİYASET - 13.02.2019 Kılıçdaroğlu bir türlü 'Karamollaoğlu' diyemedi SİYASET - 10.02.2019
  • Süleyman şahan 28.07.2018 18:33 /

    Akşener'in sadece yüzüne bakıp hiç bir şey söylememek, Yapılması düşünülen hakaretlerden onlarcası dahı bunun yerini tutamaz. Ne vaki anlayabilene. Köyde sokakta çakı bulmuş köy çocuğu gibi bir anda ne oldum delisi oldu. YAZIK bu ülkenin ekmeğini yiyip suyunu içen birisi olarak YAZIK..!

siyaset kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla