GÜNCEL / 09.08.2018 08:54

Gelinin kelime oyunu nikahı iptal ettirdi

Denizli'nin Tavas ilçesindeki bir evlilik töreninde gelinin nikah memurunun sorusuna kelime oyunuyla yanıt vermek istemesi, az kalsın nikahın iptal edilmesiyle sonuçlanıyordu.

Horasanlı Mahallesi'nde Naciye Şeşen ile Adem Teberci'nin 4 Ağustos'ta gerçekleştirilen düğüntöreninde genç çift, nikah masasına oturdu.

Tavas Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü evlendirme memuru Mehmet Çinili, "Sayın Naciye Şeşen, kimsenin baskısı altında kalmadan özgür iradeniz ve arzunuzla Adem Teberci ile evlenmek istiyor musunuz ?" diyerek geline mikrofon uzattı.

Şeşen, damada bakıp gülümseyerek "Hayır.." dedi. Evlendirme memuru Çinili, davetlilerin gülüşmeleri arasında mikrofonu çekince, gelin Şeşen, "..lısıyla diyecektim ama siz hemen çektiniz" dedi.

Damat Adem Teberci'nin de "Sorun yok, 'hayırlısıyla evet' diyecekti." dediği törende davetlilerden sessizlik talep eden evlendirme memuru, "Beyan esas, hayır kelimesi çıktığı için ben bu nikahı kıyamam. Yarın bir durum olduğu zaman biz sorumlu oluruz." dedi.

Gelin ve damat ile misafirlerin ikna etmeye çalıştığı memur, nikahı kıymaya ikna olmayınca defteri alıp nikah masasından ayrıldı.

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, yaptığı açıklamada, genç çiftin nikah akdi sırasında gelinin ağzından "hayırlısı" çıktığı için bir yanlış anlaşılma olduğunu belirtti.

Aileyi tanıdığını ve bildiğini dile getiren Akyol, "Buralarda herhangi bir şey sorulduğunda 'Hayırlısıyla' denir. Gelin hanımımız da o alışkanlıkla 'Evet' demeden önce 'Hayırlısıyla' kelimesini kullanmak istemiş. Görevli arkadaş da bunun üzerine nikahı kıymamış. Aile bizi aradı. Görüşmelerimiz sonunda akit teyit edilerek nikah kıyıldı." ifadesini kullandı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Payitaht Abdülhamid'de geceye damga vuran sahne GÜNCEL - 23.03.2019 HDP'li Sezai Temelli CHP ile diğer partilerle ittifakı itiraf etti GÜNCEL - 23.03.2019
 • ahmet 10.08.2018 18:07 /

  memur da sanki nasaya mühendis alıyor. altı üstü bir sözleşme imzalatıyorsun kız birilerinin gazına gelmiş şaka yapmış yalvarıyo kız şaka yaptım diye kıysan nolur. bence burda meşhur olmak isyen nikah memuru.

 • Zeynep 10.08.2018 09:28 /

  Komiklik yaptıklarını sanıyorlar ama fena morarmişlardir.Gelin bence utancından yerin dibine girmiştir ve tepki almıştır.Nikah masası oyun masası deyilmişşş. Hecelere ayiracağina bir çırpıda hayırlısı deseydin ya kötü bir anı olmuş

 • hasan ali 10.08.2018 00:11 / 9 kişi beğenmiş /

  Şımarık nesil

 • Kazik lazim 09.08.2018 23:58 / 7 kişi beğenmiş /

  Memurla dalga geçersen böyle yalvartirir

 • isimsiz 09.08.2018 22:51 / 10 kişi beğenmiş /

  şaka yapmak da moda oldu nikah esnasında.

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla