EKONOMİ / 05.10.2018 09:58

Gebze-Haydarpaşa tren hattında son durum

Gebze-Haydarpaşa arasında yapımı devam eden Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi ve Marmaray’la entegre olan banliyö hattı çalışmalarındaki son durum havadan görüntülendi. Kaynarca tren istasyonun gece havadan çekilen ışıl ışıl görüntüsü kartpostallık manzaralar oluşturdu.  

  Gebze-Haydarpaşa arasında yapımı devam eden Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren projesi ve Marmaray’la entegre olan banliyö hattı havadan görüntülendi. Havadan görüntülenen hatta Marmaray’a entegre olacak Haydarpaşa garına yakın kısımda çalışmaların devam ettiği görüldü. Köprülerin ve viyadüklerin yapımına devam edilirken, hattaki raylar Pendik’ten Söğütlüçeşme istasyonuna kadar birleştirildi. Tren raylarında son kontroller yapılırken, işçilerin de  istasyonların inşaatlarında titizlikle çalışmalarına devam ettiği görüldü. Kullanılmakta olan Kaynarca tren istasyonunun gece havadan görüntülendi. Çekilen görüntülerde ışıl ışıl beliren istasyon kartpostallık görüntüler oluşturdu.

  Yol 80 dakika kısalacak

  Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi ve Marmaray’la entegre olan hattın Halkalı-Sirkeci hattının Haydarpaşa-Gebze hattıyla birleştirilmesiyle Halkalı-Gebze arasındaki uzaklık 185 dakikadan 105 dakikaya inecek. 42 duraktan günde 1.5 milyon yolcu taşınacağı tahmin ediliyor. Marmaray’la birleşerek İstanbul’u boydan boya geçecek hattın açılmasıyla İstanbul trafiği ve metrobüslerdeki yoğunluğun hafifleyeceği düşünülüyor. Hattın çalışmaya başlamasıyla mevcut boğaz köprülerinin de yükü azalması hedefleniyor. Halkalı-Sirkeci ve Söğütlüçeşme-Gebze arasındaki banliyö hatları, İstanbul-Ankara arası Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesine entegrasyon için kapatılmıştı. Marmaray’ın yapılması ile Ankara’dan İstanbul Pendik’e kadar gelen tren yolu, Marmaray entegrasyonu sayesinde Halkalı’ya kadar uzayacak.

 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Diriliş Ertuğrul 149.bölüm fragmanı EKONOMİ - 20.05.2019 Diriliş Ertuğrul 149.bölüm 2.fragmanı EKONOMİ - 21.05.2019
  • Analız 05.10.2018 20:45 /

    Aslında cok degıl pıyasada cok buyuk dolaplar donuyor sonuc tıcaret erbabı ıs adamları sanayıcıler bu sebeblenmeden nasıplerını aldılar pek cok zam gerı alınamıyor mecburen zam yapılacak

  • Makoş 05.10.2018 15:05 / 1 kişi beğenmiş /

    İnşaAllah çabuk biter herkesin beklediği haber teşekkürler

ekonomi kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla