SİYASET / 06.11.2018 23:30

Turgay Güler'den CHP'li Yılmaz'ı köşeye sıkıştıracak 'ezan' çağrısı

CHP milletvekili Öztürk Yılmaz, katıldığı televizyon programında ezanın Arapça okunmasından rahatsız olduğunu itiraf etmiş, ezanın Türkçe okunması gerektiğini söyleyerek bir skandala imza atmıştı.

Yılmaz'a gün boyu sosyal medyada yoğun şekilde tepki gelirken, bu akşam CHP'ye ve Öztürk Yılmaz'a oldukça çarpıcı bir çağrı geldi.

ÜLKE TV'de Sıradışı Tarih programında Turgay Güler, Öztürk Yılmaz'a yaptığı çağrıda "buradan ciddiyetle bir çağrıda bulunuyorum. Öztürk Yılmaz! Eğer adamsan, çık yarın CHP Grubu adına TBMM'ye bir yasa teklifi ver. Yasa teklifinde şu olsun. Ezanın Arapça olarak okutulması yasaklansın. Ezan minarelerden bundan böyle Türkçe okunsun, namaz Türkçe kılınsın  diye bir yasa teklifi ver" ifadelerini kullandı.

Turgay Güler sözlerini şöyle sürdürdü:

"Samimiysen, provokatörlük yapmıyorsan, yarın çık CHP grubu adına, içerisinde CHP'lilerin de imzasını taşıyan bir yasa tasarısı ver. Ezan Türkçe okunsun, namaz Türkçe kılınsın, Arapça yasak olsun. Böyle bir yasa tasarısı ver, seni alnından öpeyim. Vermezsen namertsin. Madem öyle, mertsen çıkarsın CHP grubu adına bir yasa tasarısı hazırlarsın, Meclis'e teklif edersin ve ezan Türkçe okunsun dersin."

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nda kavga çıktı! SİYASET - 15.04.2019 Mansur Yavaş'ı zora sokan soru SİYASET - 16.04.2019
 • Mustafa 15.11.2018 20:31 /

  Alçaklar korkak olur

 • Vatan 08.11.2018 06:50 /

  Sizler neyin kafasını yaşıyorsunuz. Bu millet Müslüman sizleriAllah ıslah etsin, yoksa helak olacaksınız darvin kafalılar.

 • Selma 07.11.2018 23:25 /

  Vatandusmanlar chp

 • Vatandaş 07.11.2018 12:40 / 3 kişi beğenmiş /

  Türkiye yılmaz öztürkün ne kadar mert olduğunu musul konsolosluğunda gördü. Muhasebrci olarak.

siyaset kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla