GÜNCEL / 05.12.2018 11:19

Kuyumcuyu oyalayıp bileziği böyle çaldılar!

 Elazığ’da girdikleri kuyumcudan 4 bin liralık bilezik çalan 3 kadının organize bir şekilde hırsızlığı güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Şüpheli kadınların yakalanmaları için polis çalışma başlattı.  

  Olay, merkez İzzetpaşa Mahallesi'nde bulunan Kuyumcular Çarşısı'ndaki bir sarrafta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kuyumcuya gelen 3 kadın, görevliden incelemek için bilezik istedi. Tezgaha dizilen bilezikleri inceleyen kadınlar önce kuyumcunun güvenini kazanmak için parayla 3 bin liralık değerinde bir bilezik aldı.  Ardından kadınlardan biri, tezgahta bulunan 4 bin 200 lira değerindeki bir bileziği eline alarak uzun süre tuttu ve sakladı. Kuyumcuya bileziği unutturan kadın aldığı bileziği el altından yanındaki arkadaşına verdi. Şalıyla elini örten diğer kadın ise daha sonra elindeki bileziği çantasına attı. Bir süre daha kuyumcuda oyalanan kadınlar,  daha sonra iş yerinden ayrıldı.

  Bileziklerden birinin eksik olduğunu fark eden kuyumcu, kadınları halk otobüsüne binerken gördü. Halk otobüsünün plakasını alan kuyumcu, durumu polise bildirdi. Kamera kayıtlarını inceleyen polis, kadınların 100 metre sonra orduevi kavşağında inerek izlerini kayıp ettirdiğini belirledi. Eşkali kameralar tarafından net bir şekilde belirlenen kadınların yakalanması için polisin başlattığı çalışmanın sürdüğü bildirildi.

  "Bizi şaşırtmak için bir tane satın aldılar"

  Olayı anlatan Kuyumcu Süleyman Karakaya, "Saat 3 sıralarıydı.  3 tane kadın bilezik alma bahanesi ile dükkana geldi. Bizde modelleri çıkardık.  Bende daha farklı modeller isteyince diğer şubemize geçtim. Dükkandan çıkış anımdan itibaren bunu kafalarında planlamışlardı. Tam dükkandan çıktığım anda ortadaki kadın bileziği alıyor ve yanındaki  kadına veriyor. Oda çantasına bırakıyor. Bizi şaşırtmak için bir tane de satın alıyorlar. Çaldıklarının alt değerinde bir bilezik aldılar. Biraz şüphelendik. Fark ettiğimiz için arkasından birini gönderdik. Onlarda izlerini kaybettirmek için belediye otobüsüne biniyorlar ve ileride iniyorlar. Oradan başka bir araca binip şehri terk ediyorlar" dedi.

 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Fatih Portakal'dan skandal çağrı: Hadi bakalım sokağa çıkalım! GÜNCEL - 11.12.2018 Rize Emniyet Müdürü vuruldu GÜNCEL - 11.12.2018
  • misafir 13 05.12.2018 12:26 /

    fitre ve zekatı tamı tamına vermek lazımmış demekki:)

  • dursun 05.12.2018 11:59 / 1 kişi beğenmiş /

    şimdi o takılan bileği kesmezseniz aynen devam eder kesinki birdaha takaçak bilek bulamasın

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla