SİYASET / 13.12.2018 11:50

Gül'den Kılıçdaroğlu'na akılalmaz HDP tavsiyesi!

Star gazetesi yazarı Yahya Bostan bugün kaleme aldığı "Gül'den Kılıçdaroğlu'na ittifak tavsiyeleri" adlı köşe yazısında, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Abdullah Gül-Kemal Kılıçdaroğlu zirvesinde neler konuşulup nelerin görüşüldüğünü ve Gül'ün Kılıçdaroğlu'na seçim öncesi verdiği "tavsiyeleri" yazdı.

"Kaynağımla yaptığım görüşmeye dönelim. Sözlerini yorumsuz aktarıyorum: 

Abdullah Gül, Temel Bey’le ve Kılıçdaroğlu ile görüştü. Kılıçdaroğlu ile biri gizli diğeri açık iki görüşme gerçekleşti. (Gül’ün ofisinden yapılan açıklamada Kılıçdaroğlu ile 11 Kasım’da görüşme yapıldığı kabul ediliyor. Y.B.) Gül bu görüşmede Kılıçdaroğlu’na bazı tavsiyelerde bulundu. ‘24 Haziran’la aynı hataya düşmeyin, belediye seçimlerinde birlikte hareket edin’ dedi. (Burada Akşener’in ‘Aday olacağım’ ısrarı ve farklı adaylarla çıkılması kastediliyor. Y.B.). Gül, Kılıçdaroğlu’na Akşener’le mutlaka görüşmesi gerektiğini söyledi. Kendisi Akşener’e 24 Haziran’da aday olduğu için bozuk. ‘Ben görüşmeyeceğim ama siz mutlaka görüşün, ittifak yapın’ diye telkinde bulundu. ‘Mansur Yavaş ortak adayınız olabilir’ dedi. HDP ilgili de tavsiyede bulundu. ‘Aynı karede görünmeyin ama söylem düzeyinde taban desteğini alın’ dedi. 

Peki, neden? Kaynağım devam ediyor: 

Analizim şu: Gül Brüksel’de de bazı görüşmeler yaptı. AK Parti’nin yerel seçimlerde kaybetmesini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zayıflamasını istiyor. Alternatif olarak Türkiye’nin kendisine ihtiyaç duyacağını umuyor. Bu yüzden sık sık muhalefetle görüşüp onlara akıl veriyor. Gül muhalefetin üst aklı gibi davranıyor. "

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 'Particilik yapmayın' diyen İmamoğlu'na Yıldırım'dan muhteşem cevap! SİYASET - 17.06.2019 Binali Yıldırım'dan İmamoğlu sorusuna güldüren yanıt! SİYASET - 20.06.2019
  • Vanli 02.01.2019 23:05 /

    Başkan Erdoğan dunya lideri. Siz kimsinizki onu zayiflayip dusureceksiniz. Allahin bize bir lutfudur Baskan Erdoğan. Islamin ve insanligin tek umudu. Rabbim saglikli uzun omur versin kendisine.

  • furkan 26.12.2018 12:15 / 1 kişi beğenmiş /

    Akıl sır ermiyor.Bu her kurvarda yenilen siyasetin s sini bilmeyen bu adamla ne konuşabilirsiniz gerçekten anlamıyorum.İnsanların aklına başka şüpheler geliyor.

  • Eko meko 20.12.2018 00:19 / 5 kişi beğenmiş /

    Sen de bunlari dediysen adam degilsin. Yaziklar olsun. Zaten o chpkk yi muhatap alman bile hainlik. Kur partini de al sen de boyunun olcusunu..

siyaset kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla