GÜNCEL / 15.04.2019 12:00

Julian Assange'ın bomba görüntüleri ortaya çıktı

İspanyol gazetesi El Pais Julian Assange'ın yıllarca İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Ekvador'un büyükelçiliğinde sürdürdüğü hayatına dair bazı görüntüleri paylaştı.

Washington'un yıllardır peşinde olduğu Wikileaks kurucusu Julian Assange, ABD'nin Irak ve Afganistan'daki karanlık geçmişini ortaya koyan isim olarak biliniyor.

Assange'ın Wikileaks üzerinden yayımladığı belgelerde, Irak ve Afganistan'da sivillerin katlinin gizlenmesi ve mahkumlara işkence edilmesi gibi bilgiler yer alıyor. Irak dosyasında, haber ajansı Reuters'ın 2 çalışanı dahil 15 kişinin öldürülmesine ilişkin görüntüler, teslim olmak üzere bir askeri üsse gelen 2 kişinin helikopterle vurulması, ABD askerlerinin parmağını kestikleri bir mahkumu asitle yakmaları, bir mahkumun ABD askerlerinin gözü önünde infaz edilmesi gibi belgeler bulunuyor.

SIĞINMA SÜRESİ DOLUNCA GÖZALTINA ALINDI

Ekvador'da iktidarın değişmesiyle birlikte ABD yanlısı Lenin Moreno başa geçti. Washington yönetimi Assange'a tekrer sığınma talebi verilmemesi için uzun süredir baskı yapıyordu. ABD istediğini geçen hafta aldı. Assange'ın Ekvador'un kendisine verdiği sığınma talebi dolunca, İngiltere polisi tarafından geçtiğimiz hafta gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Assange'ın ABD'ye iade edilip edilmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Haber7 / Dış Haberler Servisi

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR TRT'den gururlandıran 15 Temmuz klibi: Ne sandın! GÜNCEL - 16.07.2019 15 Temmuz Günün Önemli Gelişmeleri GÜNCEL - 15.07.2019
  • ali 15.04.2019 18:16 / 6 kişi beğenmiş /

    ingiltere yargısı fetöcüleri bize vermemişti, ikircikli tavrını bıraksın da az omurgalı olsun, assange'ı da amerikaya vermesin.

  • Gurbetci AK-BOZ KURT 15.04.2019 13:06 / 8 kişi beğenmiş /

    Dingiltereyi secmeyecektin. Rusyaya cine siginacaktin.

  • Kara 15.04.2019 12:28 / 8 kişi beğenmiş /

    Abd bu adamı ele geçirmek için Ekvatorda darbe yaptı şimdide itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar akılları sıra...

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla