EKONOMİ / 18.04.2019 16:40

Mazbatayı alan Ekrem İmamoğlu'ndan skandal Selahattin Demirtaş çıkışı

Dün İstanbul İl Seçim Kurulu tarafından mazbatası alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Barzani'ye yakınlığıyla bilenen Rudaw'a mülakat verdi.

İmamoğlu kendisine sorulan "Seçimlerden önce Selahattin Demirtaş'ın bir twit attığı ve böylece Kürt seçmenin oylarını size konsolide ettiği belirtiliyor. Bunu duyduğunuzda ne hissettiniz?" sorusuna, "Sayın Demirtaş'ın siyasette aktif olduğu dönemde çizdiği çizgiyi beğenenlerden biriydim. Gerçekten de barışçıl, uzlaşmacı ve evrensel değerleri öne çıkaran dili vardı. Bundan da çok mutluluk duydum. Hatta kendi adıma bunun Türkiye için bir fırsat olabileceğini ve birçok duvarı yıkabileceğini de dile getirdim. Bugün de hala aynı kanaatteyim. O dilin geçerli olduğu bu ülkede çok daha mutlu olabileceğimizi görüyorum. Bu bağlamda böyle siyasi bir çizgisi olan bir insanın benim hakkımda pozitif bir şey söylemesi elbette beni mutlu etmiştir. Tabi bu söylem seçmende ne kadar etkili olur, olmaz bu benim tespit edebileceğim bir şey değil. Ama elbette beni mutlu etmiştir" cevabını verdi.

İMAMOĞLU'NUN BAHSETTİĞİ DEMİRTAŞ'IN "BARIŞÇIL" SÖZLERİ VE EYLEMLERİ

HDP eski eş başkanı Selahattin Demirtaş, Diyrabakır'daki konuşmasında "Başkan Apo'nun heykelini dikeceğiz" demişti.

Terörist cenazesine katılmayan vekilleri hakkında da soruşturma açacağını söylemişti.

Demirtaş aynı zamanda 6-7 Ekim olaylarının fitilini ateşlemesiyle 53 kişinin ölümüne sebebiyet vermişti.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Rusya S-400'leri ateşledi EKONOMİ - 19.10.2019 Şamil Tayyar Yarkadaş'a fena patladı: PKK agzıyla konuşma! Soytarılık yapma EKONOMİ - 19.10.2019
 • tuva 20.04.2019 16:37 / 2 kişi beğenmiş /

  Yazıklar olsun

 • Tanju 20.04.2019 15:10 / 2 kişi beğenmiş /

  CHP siz insan degil siniz teröristlere teslim ettiniz İstanbulu bundan utanç duyun

 • ömer 19.04.2019 12:35 / 7 kişi beğenmiş /

  Bir karadenizli olarak utanç duyduğum ey Ekrem ..... zihniyetini biliyoruz. Her konuşman gelecekte (mazbatan iptal edilmezse) ne saçmalıklar yapacağını gösteriyor. Senin kapasiten ecdat yadigarı İstanbul'u yönetmeye yetmez. Sen ancak pkk ve fetönün oyunlarıyla batının chp'li başkan projesisin. Çok değil yakında parti başkanınızla yine ters düşer birbirinize girmiş olursunuz. Ama olan bu zamanda İstanbul'a ve halkına olacak. Biz seni asla başkanımız olarak tanımıyoruz.Kağıt üzerinde ne olursan ol. Birde, Bu zihniyette olmayan fakat zillet ittifakına oy veren zavallılar Ekrem'in her icraatında kına yakarsınız artık.

 • Reis cCc 19.04.2019 12:00 / 6 kişi beğenmiş /

  Bu adam maskeli pkk :)) Kendini okumuş bilgili olarak tabir eden Chp seçmeni siz Atatürk çümüsünüz Pkk lımı kimi seçmişsiniz iyi bakın :))

 • Zafer 19.04.2019 11:31 / 6 kişi beğenmiş /

  Istanbulun yeni kardes sehiri: kandil

ekonomi kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla