GÜNCEL / 17.05.2019 09:40

Bomba iddia! ABD'yi vuracak füzeler görüntülendi!

New York Times gazetesi, ABD’nin Körfez'e askeri yığınak yapmasının arkasında, İran ordusuna ait botlara füze yüklendiğine ilişkin uydu görüntülerinin olduğunu iddia etti.

ABD’nin İran’a karşı alarma geçerek Körfez bölgesine askeri yığınak yapmasını, İran ordusuna ait botlara füze yüklendiğine ilişkin uydu görüntülerinin tetiklediği ileri sürüldü.

Amerikan New York Times gazetesi, yetkililere dayandırdığı haberinde, ABD’nin Körfeze askeri yığınak yapmasının arkasında, İran ordusuna ait botlara füze yüklendiğine ilişkin uydu görüntülerinin olduğunu iddia etti.

WASHİNGTON ALARMA GEÇTİ

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen Amerikalı yetkililer, uydudan çekilmiş fotoğraflarda İran Devrim Muhafızları Ordusuna (DMO) ait botlarda füze tespit edildiğini ve bunun Washington’u alarma geçirdiğini öne sürdü.

KÜÇÜK BOTLARA MONTE EDİLMİŞ FÜZELER

Yetkililer, İran Devrim Muhafızlarının birkaç İran limanından küçük botlara monte edilmiş füzeleri yüklediğine dair görüntülerin bulunduğunu ileri sürdü.

Söz konusu görüntüleri, Körfez'deki ABD donanmasına bağlı gemilere saldırı planı olarak yorumlayan istihbaratın ayrıca ticaret gemilerine yönelik saldırı planlarına dair bilgiler de aldığı öne sürüldü.

Bunun yanı sıra, Irak’ta Şii milislerin Amerikan askerlerine saldırabileceğine dair bilgilerin de gelmesi, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve ABD Dışişleri Mike Pompeo’nun "İran’ın ABD hedeflerine yönelik bir hazırlık içinde olduğu" kanaatini güçlendirdiği iddia edildi. 

ABD yönetiminin bu bilgiler üzerinden alarma geçtiği ifade edilirken, yetkililer söz konusu uydu görüntülerinin ABD yönetiminin daha önce İran’dan hiç görmediği bir tehdidi algılamasına yol açtığını ifade etti. 

Yetkililer, ABD Dışişleri Bakanlığının Irak’ta acil olmayan personelini geri çekmesine ilişkin ise Pompeo’nun, İran tehdidine olması gerekenden fazla tepki gösterdiğini ve Iraklı yetkililerin Pompeo’ya o denli acil bir tehdidin söz konusu olmadığını söylediğini kaydetti.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Hayati İnanç'tan çarpıcı Barış Pınarı Harekatı değerlendirmesi GÜNCEL - 14.10.2019 MSB görüntüleri paylaştı! YPG'li teröristler böyle öldürüldü GÜNCEL - 14.10.2019
  • izzet 18.05.2019 21:28 / 1 kişi beğenmiş /

    Amerika dünyaya dağılmış 750 askeri üssüyle yer küreyi tehdit ediyor .her etnik siyasi ekonomik askeri kargaşanın perde arkasında Amerika var .dünyanın en büyük askeri gücüdür .12 devasa uçak gemisi gurubu dünyanın denizlerinde korsanlık yapıyor .ülkelere müdahale ediyor abluka uyguluyor .Akdeniz Amerika savaş gemileriyle kaynıyor .kimse Amerika'ya bu gemilere niye füze bomba ve uçak yükledin burnumuza dayadın diye gıkını çıkaramıyor .Allah büyüktür ve hükmünü er geç vereceğine iman ediyorum .

  • Kerim 18.05.2019 19:23 / 1 kişi beğenmiş /

    Yaw he hee ırak da da kimyasal silah vardı... yalanla koca ülkeyi hiç ettiler.

  • Mustafa 18.05.2019 19:17 /

    Yalancı köpekler Yine adi bir şeylerinpeşindelet

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla