GÜNCEL / 21.05.2019 16:17

Bingöl'de, Türk semenderi görüldü

Bingöl'de nesli tükenme tehlikesi altında olan Türk semenderi görüntülendi. Sancak Beldesi'nde bulunan Harun Çapak, Çevrimpınar Deresi kenarında daha önce görmediği bir canlıyla karşılaştı.

Bingöl’ün Sancak Beldesi’nde bulunan Harun Çapak, Çevrimpınar Deresi kenarında daha önce görmediği bir canlıyla karşılaştı. Çapak, internette yaptığı araştırmada gördüğü canlının nesli tükenme tehlikesinde olan Türk semenderi olduğunu öğrendi.

Ender görülen Türk semenderini görüntülediği için kendisini şanslı hissettiğini belirten Çapak, “Semenderi, dere kenarındaki nemli alanda gördüm. Ne olduğunu anlamadım, ilk kez gördüğüm için de cep telefonu ile görüntüledim. Daha sonra internetten yaptığım araştırmada canlının nesli tükenmekte olan sarı benekli semender olduğunu anladım. Görüntüledikten sonra semenderi doğal yaşam alanına bırakarak alanı terk ettim. İlk kez nesli tükenmekte olan bu hayvanı gördüğüm için de kendimi şanslı hissediyorum” dedi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Hayati İnanç'tan çarpıcı Barış Pınarı Harekatı değerlendirmesi GÜNCEL - 14.10.2019 MSB görüntüleri paylaştı! YPG'li teröristler böyle öldürüldü GÜNCEL - 14.10.2019
 • recep aydöner 27.05.2019 12:05 /

  Hatay'da bazı su sarnıçları içerisinde yüzlercesini daha önce gördüm. Her zaman da bulabilirim.

 • 9 köyden kovulan 24.05.2019 07:06 / 2 kişi beğenmiş /

  mersin erdemli hacı alanı köyünde bu hayvanı gördüm. akan soğuk suyun altına girdi uzun süre ordan ayrılmadı ayrıca bizden de korkmadı

 • gazi 23.05.2019 09:24 / 2 kişi beğenmiş /

  evet bu güzel hayvan Kahramanmaraş bölgesinde fazlasıyla var,ayrıca bende videoya aldım isteyen kanala veririm haberi.

 • katibb 23.05.2019 06:30 / 2 kişi beğenmiş /

  yorumlara bakarsanız durum vahim.. insanlar gördüklerini söylüyorlar. bende bazen denk geliyorum işte falan bitki veya hayvan bitiyor gibisinden halbuki adım başı karşına çıkan bir şey olur. bence nesli tükenmekte olan şey bizde bilim insanları !! adam akıllı araştırma yapan var mı diye sor, sadece latin ismini bilir geri kalanını boş ver.. nerede yaşar, kaç tane var umurunda değil.

 • ahmet baran 23.05.2019 06:03 /

  Bu sene yağmurun iyi yağmasıyla değişik bitki böcek görebilirsiniz

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla