GÜNCEL / 16.06.2019 08:59

Cebinden bir anda Kur'an-ı Kerim'i çıkarınca... Büyük provokasyon

Aşırı sağcı 'Norveç'in İslamlaşmasını Durdurun' grubu yöneticisi Anna Braten, Müslümanlara hakaret ederek Kur'an-ı Kerim'i yere fırlattı, İslam'ın ülkede yasaklanması çağrısı yaptı.

Norveç'in başkenti Oslo'ya 45 kilometre uzaklıktaki Müslümanların yoğun yaşadığı Drammen kasabasında bir gösteri yapan aşırı sağcı grup SION, Norveç'te İslam'ın yasaklanmasını istedi. Grubun yöneticisi Anna Braten burada yaptığı konuşmada Norveç'te İslam'ın yeri olmadığını ve Kur'an-ı Kerimlerin toptan yok edilmesi gerektiğini savundu.

KUR'AN-I KERiM'İ YIRTMAK İSTEDİ, POLİS MÜDAHALE ETTİ

Daha sonra yırtmak için eline Kur'an-ı Kerim'i alan Braten'e polis müdahale etti. Polis müdahalesinden sonra Kur'an-ı Kerim'i yere atan Braten, Müslümanlara hakaret yağdırdı.

"PROVOKASYON SONRASI GÖSTERİYE İZİN VERMEDİK"

Norveç haber ajansı NTB'ye açıklamada bulunan Oslo Emniyet Müdürlüğünden Inge Lansrud, Kur'an-ı Kerim'e yönelik provokasyon başladıktan sonra gösteriye izin vermediklerini belirtti.

Norveçli aktivist ve Müslümanlardan oluşan 30 kişilik grup da İslam karşıtı eyleme sert tepki göstererek karşı gösteri yaptı.

DANİMARKA VE FİNLANDİYA'DA BENZER PROVOKASYONLAR

Geçen ay da Danimarka'da aşırı sağcı Sıkı Yön (Stram Kurs) hareketi lideri Rasmus Paludan'ın Müslümanların yoğun yaşadığı semtte Kur'an-ı Kerim'i yakıp Müslümanlara küfür etmesi büyük tepki çekmişti. İki hafta öncede Finlandiya'da aşırı sağcı Önce Finlandiya İnsanı Partisi (Suomen Kansa Ensin) Başkanı Marco de Wit, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine yönelik çalışmalarında Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere atarak büyük bir provokasyon yapmıştı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR FETO firarisi Ekrem Dumanlı teröristleri savundu! GÜNCEL - 14.10.2019 HDP'li Baydemir'den Türkiye ve Erdoğan'a alçak sözler! GÜNCEL - 14.10.2019
 • Abdullah 17.06.2019 21:56 / 3 kişi beğenmiş /

  Allah bizleri Kuran dan ayırmasın. Bu türleri de zelil etsin.

 • granit 17.06.2019 20:58 / 3 kişi beğenmiş /

  Maalesef Kuran insanlarımızın gençlerimizin akıl ve kalplerinden silinmiş . Sayfaların yırtılmasından daha önemli Kuranı hayatına yazan ecdadın neslinin Kurana layık bir halden uzak olmasıdır. Evvela cemaatle namaz ve namaz kılan insanlarla beraber vakit geçirmek ile müslümanlar çocuklarına dini bir hayat tarzını benimsetebilir. Haramların normalleştiği ortamlardan kendinizi ve çocuklarınızı uzak tutmak ta önemlidir. Ahirzaman fitnesi denilen şey müslümanlar içerisinde yaygınlaşan dinsiz hayat tarzıdır ve bulaşmaktan korunmanın zorluğudur.

 • Rabbimiz Buyuruyor: 17.06.2019 15:22 / 4 kişi beğenmiş /

  Kafirler isteseler de istemeseler de ben durumu tamamlayacagim buyuruyor. Kitabımız Kurana saygısızlık edenler o kur'an'a kötülük edenler o'ndan hep mahrum olmuşlardır.

 • Osmanlı1453 17.06.2019 14:55 / 2 kişi beğenmiş /

  Biz zaten birşey yapamayız. Ecdad gibi cihadda değil yataklarda ölmeye alışıkız 100 yıldır. RABBİM Belasını vermiş verir verirde. RABBİMDE bizi celandırıcı olmamızı ister Hak buyurduğu yol üzerine. Rabbim kahret Rabbim yardım et eee ya biz müslümanlar vahdet olup hiçmi akınlar etmicez hiçmi esmicez. Sonumuz hayr ola. Gidişat berbat

 • yunus 16.06.2019 22:11 / 5 kişi beğenmiş /

  6. asırdan beridir kuranı yok etmeye çalıştılar ama edemediler.

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla