GÜNCEL / 20.06.2019 07:56

Ankara’da eş zamanlı yankesici operasyonu: 1 tutuklama

Ankara’da polis ekipleri tarafından yapılan eş zamanlı operasyonlarla, yankesicilik suçu işleyen 2 şahıs, kaldıkları otelde kıskıvrak yakalandı. Yakalan yankesicilerden birinin “Mesleğim bu ne yapayım, aylık 5 bin TL bana yetmez” ifadesini kullanması pes dedirtti. 

Edinilen bilgilere göre, Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince kaldığı otelde yakalanan 69 yaşındaki yankesici C.Ö.’nün, bankadan emekli maaşını çeken vatandaşları hedef aldığı belirtildi. Yankesicinin, maaşlarını çeken vatandaşların yanına bozuk parası olmadığı gerekçesiyle yaklaşarak yardım istediği, bu sırada el çabukluğuyla mağdurların bin lirasından 350 lirasını alarak olay yerinden uzaklaştığı tespit edildi. Polisin operasyonuyla yakalanan C.Ö.’nün, ifadesinde şeytana uyduğunu ve pişman olduğunu belirttiği öğrenildi. 

“Mesleğim bu ne yapayım” 

Polis ekiplerinin yaptığı operasyonda kaldığı otelde yakalanan bir diğer şüpheli M.K.’nin ise AŞTİ'ye gittiği ve geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nın yoğunluğundan faydalanarak yankesicilik eylemini gerçekleştirdiği belirlendi. Şüphelinin, Ankara’ya gelen yolcuların bagajlarını almaya yöneldiği sırada vatandaşları sıkıştırma yöntemiyle ceplerinden paralarını çekerek aldığı ve olay yerinden uzaklaştığı öğrenildi. Yakalanan yankesici M.K.’nin ifadesinde “Mesleğim bu ne yapayım aylık 5 bin TL bana yetmez” dediği belirtildi. 

Polis ekiplerinin, güvenlik kameralarını detaylı olarak incelemeleri sonucunda yakalanan şüphelilerden, C.Ö., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, M.K. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Karaköy'de başörtülü kadına çirkin saldırı! GÜNCEL - 15.11.2019 Şanlıurfa'da HDP'liler yine olay çıkardı! Polis: Süpür hepsini GÜNCEL - 15.11.2019
 • Mizah 20.06.2019 15:39 /

  Mesleği oymuş bırakın gitsin , çalmaya devam etsin.

 • Gündüzbeyli 20.06.2019 13:46 /

  Sayın yetkililer. Bu adamı asın şehrin merkezinde de ibreti alem için sallandırın. Yoksa bu memlekette dürüst vatandaş kalmayacak. Unutmayın ki bir çürük elma bir kasa elmayı batırır vesselam.

 • msdos 20.06.2019 10:27 / 7 kişi beğenmiş /

  adam mesleğim bu diyor ey devlet yetkilileri suçu meslek edineni salmayalım bunları salmak dürüst vatandaşa eziyettir

 • Demir Ersoy 20.06.2019 10:17 / 4 kişi beğenmiş /

  Yankesicilik ve kapkaç diye bir suç tanımı yok direkt gasp ve hırsızlık la suçlanmalı

 • mustafa 20.06.2019 09:18 / 9 kişi beğenmiş /

  Bu nasıl bir adalet sistemidir arkadaş. İfadeye bakarmısın; mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yazık çok yazık böyle bir adalet, böyle bir hukuk sistemi olmaz....

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla