SPOR / 07.07.2019 00:37

Kırkpınar'ın tarihine yakışır müsabaka!

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başaltı kategorisinde iki pehlivanın güreşi, yaklaşık 2,5 saat sürdü.

Başaltı boyundaki güreşlerde eşleşen pehlivanlardan Balıkesirli Emirhan Ergin ile Bursalı Yalçın Üncül arasındaki karşılaşma, normal sürede tamamlanamadı.
Sarayiçi Er Meydanı'nda sadece iki pehlivanın kaldığı müsabakada, seyirciler çayıra inerek güreşçilerin etrafında çember oluşturdu.
Puan alanın kazanacağı güreşte iki pehlivan da birbirine üstünlük kurmak için yoğun çaba sarf etti.

Havanın kararmasına rağmen er meydanını terk etmeyen seyircilerin tezahüratları altında yaklaşık 2,5 saat süren müsabakada, Yalçın Üncül rakibinin boşluğundan yararlanıp puanı kaptı.
Çeyrek finale yükselen Yalçın Üncül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zor bir müsabaka olduğunu ifade etti. Hedefinin önce başaltı şampiyonluğu daha sonra da başa güreşmek olduğunu belirten Üncül "Çok yoruldum. Rakibimi de tebrik ederim. Hedefim başpehlivan olmak." diye konuştu.

Güreşleri izlemek için Manisa'dan gelen İbrahim Yılmaz da uzun zamandır böyle bir müsabaka takip etmediğini vurgulayarak, "Eskiden Kırkpınar'da güreşler saatlerce sürermiş. Hava kararınca da devam edermiş. Bu da onlara benzedi. Eski güreşler gibi oldu. Güreş gibi güreş oldu." ifadelerini kullandı.
Bu müsabakayla organizasyonun ikinci gün güreşleri de tamamlandı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Canlı yayında gergin anlar! Fatih Altaylı yayını terk etti SPOR - 03.12.2019 Taraftarla tartıştı! 'Sen benim anama küfür edemezsin' SPOR - 02.12.2019
  • Vatandaş 07.07.2019 14:39 / 3 kişi beğenmiş /

    Maşallah. Allah sakatlık vermesin.

  • kafkasyalı 07.07.2019 10:32 / 6 kişi beğenmiş /

    Her iki güreşçiyi canı gönülden tebrik ediyorum.Mevlam her daim dürüst.kavi ve kudret nasip etsin derim.Başarılarının devamını sakatlanmadan devamlı olmaını niyaz ederim

  • MURAT 07.07.2019 01:30 / 7 kişi beğenmiş /

    Helal hoş sizlere. Pehlivanlığın hakkını verdiniz.

spor kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla