EKONOMİ / 09.07.2019 00:45

'Savaş' diyen HDP'lilere tokat gibi cevap!

Diyarbakır'da araçlarıyla yolu trafiğe kapatarak izinsiz yürüyüş yapmak isteyen HDP Diyarbakır Milletvekilleri Salihe Aydeniz ve Dersim Dağ'ın aralarında olduğu gruba polis ekiplerince müdahale edildi.

Merkez Kayapınar ilçesindeki teşkilat binası önünde bir araya gelen partililer, yürüyüş yapmak istedi. Polis ekipleri, yürüyüşe izin verilmeyeceğini belirterek gruptakileri uyardı. Bu sırada, açıklamaya destek için gelen Milletvekilleri Aydeniz ve Dağ, araçlarını Diclekent Bulvarı'nda yolu trafiğe kapatacak şekilde park etti.

Yolun trafiğe açılmasını isteyen polis ekiplerine anahtarları vermemeleri üzerine araç şoförleri gözaltına alındı. Aydeniz ve Dağ, şoförlerinin gözaltına alınmaması için polis ekipleriyle tartıştı. Milletvekilleri Aydeniz, Semra Güzel ve Remziye Tosun, bir süre caddede oturdu. Emniyet müdürlerinin araya girmesiyle araçlar caddeden çekilerek yol trafiğe açıldı.

"Savaş yok, terörle mücadele var"

HDP Diyarbakır İl Yönetim Kurulu Üyesi Zeyyat Ceylan, emniyet müdürüne, "savaşa karşı" barış çağrısı için bir araya geldiklerini, bu yüzden yürümek istediklerini söyledi. Emniyet müdürü de Türkiye'de terörle mücadelenin devam ettiğini belirterek, "Devlet olmanın gereğini yapacaktır. Terör örgütleri olduğu sürece terörle mücadele devam edecektir. Bu ülkede bir savaş yok, terörle mücadele vardır. Devlet terörle mücadele ediyor, etmeye de devam ediyor. Miting için müracaat ettiniz, izin aldınız. Bu yürüyüş için müracaat etmediniz. Kimse gelip bize bir bildirimde de bulunmadı." diyerek yürüyüşe izin vermedi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Bakan müjdeyi vermişti! Yapan günde 1000 TL kazanacak EKONOMİ - 06.12.2019 Rothschildler manşet attı tüm dünya tedirgin! Merkez Bankaları harekete geçti EKONOMİ - 03.12.2019
 • amiiiin 12.07.2019 18:31 / 1 kişi beğenmiş /

  bizmi istiyoruz olmelerini kendi karanlik planlarinizin sebebi o olumler ellerine silah verip batili guclerin davasina hizmet etirmeyinde gebermesinler sehidlerimizde oluyor bu durum bizim canimizi yakiyor sanki devlet merakli dagda it avina cikmaya askerlerinin canini yakanlara lanet olsub bide gosteri yapiyorlar insanliktan yoksunlar kime yaranmaya calisiyorsunuz neten yahuyami tiranpami yahudilere kurban veriyorsunuz cahil halki kandirip silahlandirip daglara olmeye gonderin polis asker isci genc yasli demeden kalesce sehid edin sonrada pisgin pisgin yuruyus yapin karolasicalar hayinler Allahim ya akil versin yada kahretdin sizleri

 • izmir-doğru söyler 11.07.2019 18:18 / 1 kişi beğenmiş /

  ey hdp eşkıyalarınız eline silah alıyor sivil polis demeden haince öldürüyor sende diyorsunki kimse ölmesin o zaman devlete eşkıyalık adam gibi insan gibi duracaksınız koçum

 • İjra 10.07.2019 16:26 / 5 kişi beğenmiş /

  Bir Diyarbakırlı olarak bu insan musvetelerinden utaniyorum

 • Konyalı 09.07.2019 15:01 / 2 kişi beğenmiş /

  insanlar ölmesin, zaten bizim askerimiz polisimiz insan öldürmez merak etmeyin içiniz rahat olsun. Öldürdükleri insan olamayanlardır. Vatanına milletine hainlik yapan, kansız, vatansız, yüreksiz, azıcık kemik görünce gözü başka bir şey görmeyen, aşağılık mahlukatlardır.

 • misafir 09.07.2019 14:08 / 1 kişi beğenmiş /

  şu tiplere bak yaa... tam bir insan artıkları...

ekonomi kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla