EKONOMİ / 20.07.2019 12:32

Türkiye'nin hamlesi ABD'ye 'İHA' kaldırttı!

Suriye sınırındaki askeri hareketlilik her geçen gün artarak devam ediyor. TSK tarafından Tel Abyad'ın karşısında bulunan Akçakale sınırında beton blokların kaldırılması ve iş makinalarının sınırın karşı tarafına geçmesi sonrası 'Operasyon an meselesi' izlenimi hakim oldu. Türkiye'deki bu hareketlilik ABD'yi de etkilemiş görünüyor ki, çok sayıda iHA ile bu hareketliliği izledikleri ortaya çıktı...

BD'nin gözlemlediği hareketliliği YPG başta olmak üzere terör unsurlarıyla ya da bölgedeki başka bir güçle paylaşıp paylaşmadığı bilinmiyor. 

Türkiye, ABD, NATO ve Rusya arasında uzun süredir S-400'ler üzerinden devam eden gerilim, hava savunma sisteminin Türkiye'ye gelmesiyle yeni bir boyuta taşındı.

S-400'lerin parçalarını taşıyan uçakların Akıncı'ya üst üste iniş yaptığı günlerde, Türkiye'nin Suriye sınırı da son dönemlerin en hareketli anlarına sahne oldu.

BETON BLOKLAR KALDIRILMAYA BAŞLANDI

Sadece son bir haftalık periyotta çok sayıda zırhlı araç ve özel birliklerden oluşan personel sınıra sevk edilirken, özellikle Akçakale'de beton blokların kaldırılmaya başlanması 'Operasyon en meselesi mi?' sorusunu beraberinde getirdi. 

Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarınca Tel Abyad'ın hemen karşısında bulunan Akçakale'de beton blokları kaldırmasını 'sınırdan içeri giren' iş makinalarının istihkam faaliyetlerine başladığı öne sürüldü. 

TÜRKİYE'NİN HAMLESİ SONRASI ABD İHA'LARI HAVALANDI

Cumhuriyet tarihinin en büyük askeri yığınağını yapan Türkiye'nin bu adımlar başta ABD olmak üzere bölgedeki tüm güçler tarafından yakından takip ediliyor. 

ABD'nin çok sayıda insansız hava aracını Türkiye - Suriye sınırını gözlemlemek üzere bölgede görevlendirdiği öne sürülürken, Mehmetçik'in her hareketinin anlık olarak merkeze aktarıldığı iddia edildi.

ABD'nin temin ettiği bu bilgileri teröristlerle ya da bölgedeki diğer güç odaklarıyla paylaşıp, paylaşmadığına dair henüz bir bilgi verilmedi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Bakan müjdeyi vermişti! Yapan günde 1000 TL kazanacak EKONOMİ - 06.12.2019 Rothschildler manşet attı tüm dünya tedirgin! Merkez Bankaları harekete geçti EKONOMİ - 03.12.2019
  • 44Abdullah44 20.07.2019 17:00 / 1 kişi beğenmiş /

    ABDye asla güven olmaz,abd asla bizim dostumuz olmadı,olmazda.sırtlan gibi pusuda bekliyor eğerki Türkiye'yi zayıf bir anında yakaladımı canlı canlı parçalar. Asla güvenmeyin

ekonomi kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla