GENEL / 01.08.2019 09:29

Dere yatağında sıkışan 265 koyun telef oldu

Bayburt merkeze bağlı Pamuktaş köyünde dere yatağında sıkışan yüzlerce koyundan 265’i telef oldu. 

Dağlık alanda çobanın her gün rutin olarak geçtiği güzergahta otlayan koyunlar, sürüdeki bazı hayvanların ürkerek dere yatağına yönelmesiyle tüm sürüyü bu tarafa çekti. Oldukça dar ve çıkılması güç olan bölgede sıkışan ve birbirlerini çiğneyen hayvanlardan 265’i telef oldu. Yüzlerce hayvanı ise sürü çobanı telef olmaktan son anda kurtarabildi. 

Yaşanan olayı anlatan çoban Mustafa Çakmak, 40 yıldır çobanlık yaptığını ve ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını ifade etti. 
Hayvanları dere yatağında üst üste görünce hemen müdahale ettiğini aktaran Çakmak, “Koyunların arasına girdim. Üstte olanları sağa sola attım ve elimden geldiğince kurtarmaya çalıştım. Daha sonra telefonum ve telsizim vardı bunlarla köyü aradım oradan da birkaç kişi geldi birlikte diğerlerini kurtarabildik” dedi. 

Bayburt’un en büyük küçükbaş hayvancılık çiftliğini kuran Baytaş Hayvancılık İşletmesi sahiplerinden Rasim Ünsür ise, Kurban Bayramı öncesi büyük bir afetle karşı karşıya kaldıklarını kaydetti. 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Kendi aracını ihbar etti, TSK havaya uçurdu GENEL - 31.12.2019 2019 yılının Bi' acayip haberleri GENEL - 31.12.2019
  • OGUZHAN 02.08.2019 20:14 / 2 kişi beğenmiş /

    Malının zekatını verdiğin halde başına bu geliyorsa düşünüp bulman lazım başka "kabahatim mi var" diye, ha bulamadın mı o zaman Rabbin seni sınıyor kulum sabredecek mi diye?

genel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla