DÜNYA / 30.09.2019 12:36

Kral Selman'a bu kadar yakındı! Öldürülmesiyle ilgili şaşırtan şüphe

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in koruması Tümgeneral Abdulaziz bin Beddah el-Fağım'ın ölüm sebebi soru işaretleri oluşturdu.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in yakın korumalarından Tümgeneral Abdulaziz bin Beddah el-Fağım, arkadaşı Memduh Al Ali tarafından vurularak öldürüldü. Tümgeneral Abdulaziz bin Beddah el-Fağım'ın cenazesi dün Kabe'de kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Cenaze törenine Tümgeneral Abdulaziz bin Beddah el-Fağım'ın ailesi ve yakın çevresi katıldı. Törende, Tümgeneral Abdulaziz bin Beddah el-Fağım'ın cansız bedeninin koyu renkli tülle sarıldığı dikkatleri çekti. Bunun bir tür cenaze geleneği olduğu aktarıldı.

Tümgeneral Abdulaziz bin Beddah el-Fağım cinayeti için soruşturma başlatıldı.

ÖLÜMÜ ŞÜPHELERİ BERABERİNDE GETİRDİ

Suudi Arabistan'da silahla öldürme ve nefret suçlarının neredeyse hiç yaşanmadığı ve yaşanması durumunda cezanın idam olduğu biliniyor. Bu sebeple Tümgeneral Abdulaziz bin Beddah el-Fağım'ın öldürülmesi, şüpheleri de beraberinde getirdi.

KRİTİK BİLGİLERE SAHİPTİ

İngiliz yayın kuruluşu The Times'ın haberine göre Tümgeneral Abdulaziz bin Beddah el-Fağım'ın öldürülmesinin ardından yatan sebep, Suudi Arabistan'ın politikaları ile bağlantılı olabilir. Bir başka iddiaya göre ise Tümgeneral Abdulaziz bin Beddah el-Fağım, Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkında oldukça gizli olduğu söylenen bazı bilgilere sahipti.

Suudi Arabistan'da oldukça tanınan bir isim olan Tümgeneral Abdulaziz bin Beddah el-Fağım için çok sayıda kişi sosyal medyada taziyelerin bildirdiği paylaşımlarda bulundu.

ARKADAŞIYLA TARTIŞTI

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberine göre, Mekke polisinin yaptığı açıklamada, Fağım'ın, dün akşam arkadaşı Turki es-Sebti'yi Cidde'deki evinde ziyareti sırasında aynı evde bulunan diğer arkadaşı Memduh Al Ali ile arasında tartışma çıktığı belirtildi.

Tartışma sırasında Ali'nin ateş açması sonucu Fağım, Sebti ve Filipinli bir işçinin yaralandığı ifade edilen açıklamada, Fağım'ın tedavi için kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı kaydedildi.

Açıklamada, kendisini yakalamak isteyen güvenlik güçleriyle çatışan Al Ali'nin öldürüldüğü, çatışmada beş güvenlik görevlisinin yaralandığı belirtildi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR İnanılmaz görüntüler! Esed'in koca tankını ZPT ile kovaladılar DÜNYA - 25.02.2020 Koronavirüse yakalanan İran Sağlık Bakanı Yardımcısı'nın canlı yayında terlediği anlar DÜNYA - 25.02.2020
 • 5353 28.10.2019 06:53 /

  Kaşıkçıyı öldürdüler. Kardeşlerine ülke dışına çıkma yasağı getirdiler. Çıkamazsa konuşamaz çünkü. Orada da konuşmaya cesaret edemeyecekleri için sorun yok.

 • Tekirdağ 24.10.2019 20:30 /

  Herkes için geçerlidir. Çocuğuna sahip olmazsan aynen sonunda senide vurur. Çakma kral, yalandan prens sonuç müslüman bir ülkenin sonu aynen Kenya gibi kaos. Kenya cumhurbaşkanının sözü: geldiler toprak bizde İncil onlarda, şimdi İncil bizde toprak onlarda. Yüzde 99 müslüman olan Kenya şimdi yüzde 35 müslüman. Sonuç Suudi Arabistan ın sonuda aynen böyle olacak. Sonnnn

 • Melik 09.10.2019 00:09 /

  Bunları İçtima yapmanın zamanı gelmiş.

 • Bülent 01.10.2019 21:01 / 1 kişi beğenmiş /

  buram buram suud entrikası. ALLAH'ın azabı onların üzerine olsun

 • Münafıklar 01.10.2019 01:20 / 3 kişi beğenmiş /

  İçimizdeki münafıkların kafalarına sıkılmadıkça, İslam aleminde huzur beklemeyin.

dünya kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla