EKONOMİ / 25.11.2019 00:53

Savaş uçağı bir anda alev topuna döndü!

Hindistan Deniz Kuvvetleri’ne ait savaş uçağının motoru havadayken alev aldı. Kaptan ve yardımcı pilotlar, fırlatma koltuğu ile atlayarak kurtuldu. O anlar ise saniye saniye amatör kameralara yansıdı.
Olay, 16 Kasım’da meydana geldi. Hindistan Deniz Kuvvetleri’ne ait Mikoyan MiG-29K tipi savaş uçağının motoru, Goa eyaletindeki Vasco Da Gama kenti üzerinde eğitim uçuşu yaptığı sırada, teknik arıza sonucu alev aldı. Uçağın kaptan ve yardımcı pilotları, fırlatma koltuğu ile kurtuldu. Yerel medya, kaptan pilotun, düşüşe geçen uçağın yönünü yerleşim yerlerinin dışına doğru çevirdiğini ve yardımcı pilot ile birlikte uçaktan atladıklarını duyurdu.

Hindistan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada,  “Bir eğitim görevi sırasında, Dabolim'deki INS Hansa'dan ayrıldıktan sonra MiG-29K eğitim uçağının motoru, teknik arıza nedeniyle alev aldı. Pilotlar Kaptan M. Sheokhand ve Teğmen Cdr. Deepak Yadav güvenli bir şekilde fırlatma koltuğu ile kurtuldu” denildi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Pegasus uçağında yangın paniği! EKONOMİ - 16.02.2020 İdlib'den iç parçalayan bir görüntü daha EKONOMİ - 17.02.2020

ekonomi kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla