EKONOMİ / 19.01.2020 01:01

Anne ve babalardan çok sert tepki: Kapatılsın burası!

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi sürüyor.

Evlatları için bekleyişini sürdüren anne ve babalar, il binasına giren HDP'lilere tepki gösterdi.

Çocuklarının getirilmesini isteyen ve gözyaşı döken aileler, "HDP milletin, Kürtlerin düşmanı. Dayanacak gücümüz kalmadı. Artık yeter, bu partiyi kapatın. Partililer yanımızdan geçiyor, bizimle alay ediyor. Bizi görmemezlikten geliyorlar. Buranın kapatılması için dilekçe vereceğiz" dedi.

Tepki gösteren baba Celil Begdaş da fenalık geçirdi. Begdaş'a, 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti.

"Acılarını paylaşmak için geldik"

Ayrıca Bingöl'den gelen kadınlar, aileleri ziyaret ederek desteklerini iletti. Grup adına açıklama yapan Gülten Tokuş, annelerin büyük acı çektiğini, bunu ancak yaşayanların bilebileceğini söyledi.

Annelerin gözünün bir gün evlatları gelecek diye kapıda olduğunu belirten Tokuş, "Allah rahatlık ve kolaylık versin. Rabb'im bu aileleri çocuklarına kavuştursun. Rabb'im o günü nasip etsin. Acılarını paylaşmak için geldik. Onları hep televizyondan görüyoruz. Üzülüyoruz, kahroluyoruz. Annelere hep duacı oluyoruz" dedi.


 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Ellerinde Türk bayraklarıyla sokağa döküldüler EKONOMİ - 21.02.2020 Son Dakika: Çin olabilecek en kötü iki haberi duyurdu: Korona'da bumerang etkisi EKONOMİ - 21.02.2020
 • Bana Ne ABden 02.02.2020 18:42 / 2 kişi beğenmiş /

  Sert yapırım gerekiyor. önce HDP kapatılsın. PKK ile ilişiği olan herkes istisnasız vatandaşlıktan çıkarılsın, idam cezası istiyoruz IRAN da neden örgütlenemiyorlar hiç düşündünüz mü?

 • Ercan 02.02.2020 17:48 / 1 kişi beğenmiş /

  HDP sadece Kürtlerin oyunu almıyor TRT de yönetmenlik yapıp HDP ye oy vereni gördüm fular takan bir entelektüel di

 • minber 19.01.2020 11:24 / 4 kişi beğenmiş /

  kimse birbirini kandırmasın bugün seçim olsa hdp aynı oy oranını alır 3-5 kürt karşı diye birşeyler değişmiyor.

 • Angara 19.01.2020 09:27 / 5 kişi beğenmiş /

  Bunlarınki timsah gözyașından bașka birșey değil? Siz değilmisiniz bunca zamandır hdp,ye oy veren pkk,ya gönül veren? Mesele șudur devlet nezamki iha,yı siha,yı devreye soktu ve pkk,nın tepesine çökmeye bașladı bunların paçası tutuștu ne mutlu türküm demeye bașladılar.

 • Osman Nuri 19.01.2020 09:21 / 7 kişi beğenmiş /

  Gelişmiş bir ülkede terör örgütü sempatizanları bırakın milletvekili olmayı, Meclisin ziyaretçi kapısından içeri sokulmaz. Siyasi Partiler Kanunu sayesinde halka ait olan partileri kim ele geçirirse istediği gibi at oynatıyor. Siyaset reformu şart

ekonomi kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla