EKONOMİ / 15.02.2020 11:52

Öğretmene darp kamerada

Bursa'da bir veli, çocuğuna tokat attığı iddiasıyla öğretmeni okul koridorunda tekme tokat dövdü. Öğretmenin darp edildiğini öğrenen diğer öğretmenler okul önünde basın açıklaması yaparken, olay anı saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, Nilüfer ilçesi Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu'nda meydana geldi. İddiaya göre, A.Y. isimli veli çocuğuna tokat atıldığı iddiasıyla ilkokula gitti. Ders yapılan sınıfa girerek öğretmen Hamit Ergün'ü sınıftan çıkartan A.Y., bir süre konuştuktan sonra öğretmenle tartışmaya başladı. Kısa süre sonra kavgaya dönüşen olayda, A.Y. okul koridorunda Hamit Ergün'ü tekme tokat darp etti. Kavga esnasında bir sınıftan başka bir öğretmenin çıkarak araya girmesiyle kavga son bulurken, durum polis ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen polis ekipleri A.Y.'yi gözaltına aldı. A.Y. ve öğretmen Hamit Ergün, karakola giderek birbirlerinden şikayetçi olduklarını söyledi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen A.Y.'nin adli kontrol şartıyla serbest kaldığı öğrenildi.

Kavga anı güvenlik kamerasında
Okul koridorunda güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, A.Y.'nin koridorda bir süre gezdikten sonra sınıfın kapısını açarak öğretmeni dışarıya çağırdığı görüldü. İkili bir süre koridorda konuştuktan sonra A.Y.'nin Hamit Ergün'ü tekme tokat darp ettikten sonra, başka bir öğretmenin araya girerek kavgayı ayırdığı kameralara yansıdı.

Öğretmene şiddete hayır
Okul koridorunda öğretmenin darp edilmesinin ardından bazı sendikalar ve okulda bulunan öğretmenler, okul önünde basın açıklaması yaparak, öğretmene şiddeti kınadı.
Eğitimci olduklarını ve şiddetten bıktıklarını söyleyen Türk Eğitim Sen Bursa 3 Nolu Şube Başkanı Altuğ Meşe, "İsteyen istediği gibi elini kolunu sallayıp sınıfa giriyor, öğretmeni sınıftan çıkararak darp ediyor. Biz artık ülkenin gençliğe yol gösteren fertleri olarak daha öncesinde olduğu gibi eğitimin nesnesi değil öznesi olmak istiyor. Gazetelerin üçüncü sayfa haberlerine kadar düşerek bayağılaşan ve her geçen gün sayıları ve niteliği artarak çoğalan eğitimciye şiddet olaylarından bıktık. Sınıfta öğrencilerimizle geleceği, bilimi, aydınlığı konuşurken dışarıya çıktığımızda “Acaba bizi kim bıçaklayacak, kim darp edecek ?” düşüncesiyle yaşamak istemiyoruz. " diye konuştu.
Eğitim Bir Sen 1 Nolu şube başkanı Ramazan Acar, "Biz şiddet kimden gelirse gelsin karşısındayız. Geçmiş dönemde birçok anket ve imza kampanyası yapılmasına rağmen henüz bir yasal güvenceye ulaşamaması bizi üzüyor. Bu her geçen gün daha da artıyor. 2017 yılından beri 95 şiddet vakası gerçekleşmiş. Eğitimciye şiddet uygulayan kim olursa olsun tutuklu yargılanmalıdır. Avukatlık hizmeti eğitimciye verilmelidir. Ayrıca bakanlığımız bizzat bu konulara müdahil olmalıdır. Çünkü biz devletimizin güvencesinde olan bir iş yaparken bunlar bizim başımıza geliyor. Asla dokunulmazlık zırhı gibi bir şey istemiyoruz." ifadesinde bulundu.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR İstanbul alarm veriyor! 10 yıldır böylesi görülmedi EKONOMİ - 05.04.2020 Cumhurbaşkanı Erdoğan tam not vermişti! 1 hafta içinde satışına başlanıyor! Fiyatı düşük olacak EKONOMİ - 02.04.2020
 • kaptan nemo 15.02.2020 20:44 / 1 kişi beğenmiş /

  Öğretmen zayıf gelmiş.Veli de paldır küldür dövmüş.Veli kalıplı bir öğretmene denk gelseymiş o sumo güreşçisi gibi hantal vücuduyla iyi bir dayak yermiş.Diğer öğretmen de büyük ihtimal başı belaya girmesin diye duymazlıktan gelmiştir.Ama kapı açılınca mecburen müdahale etmek zorunda kalmıştır.Dostlar alışverişte görsün hesabı.Eğer yanılmışsam kendisinden şimdiden özür dilerim.Bu tip olaylarda insanların insanlık gereği birbirine sahip çıkması gerekir.Ya öğretmeni o veli öldürseydi hiç mi vicdanınız sızlamayacaktı.Okula gelip olayın içini dışını öğrenmeden öğretmene saldıran veli büyük ihtimalle sıkıntılı bir velidir.Akıllı bir adam olsaydı böyle davranmazdı

 • ben tek siz hepiniz 15.02.2020 17:12 / 2 kişi beğenmiş /

  yorumlarınız çok güzel kimse sizin çocuğunuza tokat atmasın. o zaman sınıfta ders işlerken başkasının çocuğu dersin akışını bozsun sizin çocuğunuzda hiç bir şey öğrenemesin. diğer çocuğu disipline verin diyeceksiniz değil mi. onun babasından disipline verdim diye dayak yemezsem ve 3 defa dikekçe verirsem bu konuda uyarı alabilir. ailesinin zoruyla okuyan çocuklar için disiplin cezasının hiç önemli olmadığını da bilirsiniz muhtemelen. ben öğretmenim kimsenin çocuğunu dövmem ama rica ediyorum benim çocuğum dersi bozuyorsa öğrermeni bir tokat atsın. çocuğunuza verdiğiniz bu aşırı değerin bedelini 10 yıl sonra ödemezsiniz İnşallah.

 • misafir 15.02.2020 16:41 / 1 kişi beğenmiş /

  Her veli çocuğunu doğru yetiştirse hiçbir sorun kalmaz. Çocuklar birbirini öyle bir dövüyor ki okullarda zannedersin düşmanı. Bunun sorumlusu öğretmen değildir. Evinde çocuğuna gerekli terbiyeyi veremeyen anne babadır. Kavga etmemesi gerektiğini, küfür etmemesi gerektiğini, çalmaması gerektiğini bile öğretemeyecek kadar boş insanların çocukları ile uğraşmak kolay değil. Dayak olmamalı orası ayrı.

 • Hakan-s 15.02.2020 15:22 /

  Öğretmene şiddete hayır da ögretmenin şiddetinede hayır yoksa böyle dayağı yer

 • ..... 15.02.2020 15:20 /

  yok ya!sen benim çocuğuma vur sonra da destek topla basın açıklaması yaap...kimsenin kimseye vurma hakkı yoktur.çocuğuma vurma dayak yeme!

ekonomi kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla