SPOR / 24.02.2020 13:35

Gelin arabalı soyguncular, çaldıkları altın ve parayı gömmüşler

Konya'da plakalarını 'Evleniyoruz' ve 'Seni seviyorum' yazılarıyla kapatarak, gelin arabası görüntüsü verdikleri otomobille geldikleri kuyumcudan silah tehdidiyle 82 bilezik ve 20 bin lira alıp kaçan Servet G. (21) ve Alparslan Ç. (22) yakalandı. Zanlıların çaldıkları bilezikleri bir araziye gömdükleri, silahları da su kuyusuna attıkları ortaya çıktı.

Soygun, geçen Cumartesi günü saat 11.10'da Selçuklu ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi Halil Ürün Caddesi üzerinde bulunan kuyumcuda yaşandı. Plakaları 'Evleniyoruz' ve 'Seni seviyorum' yazılarıyla kapatılarak, gelin arabası izlenimi verilen otomobilden inen yüzleri maskeli 2 kişi, kuyumcuya girdi. Çalışan Mustafa Kehya ve kuyumcunun oğlu Hüseyin Solak'ı (17) ellerindeki tüfekleri doğrultarak etkisiz hale getiren soyguncular,  82 bilezik ile 20 bin lirayı alıp, kaçtı. Soygun anı ise iş merkezinin güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Alparslan İsmine Yoğunlaşıldı
Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, soygunculardan birinin diğerine, "Hadi Alparslan, aldıysan gidelim" dediğini tespit etti. Polis ayrıca şüphelilerin kaçtıkları otomobilin marka ve modelini de belirledi. Otomobilin, 20-22 Şubat tarihleri arasında Servet G. ve Alparslan Ç. tarafından kiralandığı tespit edildi.

Yolda Yakalandırlar
Şüphelilerin Meram ilçesinde olduklarını belirleyen polis, en son görüldükleri bölgede devriyelerini sıklaştırdı. İkili, yolda yürürken yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler sorgularında, paraya ihtiyaçları olduğu için soygunu gerçekleştirdiklerini, para ve altınları bir çuval içerisine koyup, Dere Mahallesi'ndeki bir arazide gömdüklerini, tüfekleri de aynı bölgede bulunan bir su kuyusuna attıklarını anlattı. İkili, parayı gömdükten sonra kiralık otomobili teslim edip, kalacak yerleri olmadığı için bir camide yattıklarını da itiraf etti. 

Soyguncuların gösterdikleri yeri kazan polis, çuval içerisinde 1 kilo 700 gram değerinde olan 82 bilezik ile 20 bin lirayı buldu. Araca gelin arabası süsü verme fikrinin ise Servet G.'den çıktığı ve bir çiçekçide aracı süslettiği belirtildi. 2 şüpheli adliyeye sevk edildi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR İtalyan çocuktan yardımlar sonrası Türkiye'ye duygulandıran mesaj SPOR - 02.04.2020 Sosyal medyayı sallayan gol! SPOR - 03.04.2020
 • caner 27.02.2020 07:35 /

  uzay bilgi teknoloji çağındaiki tenbel genç çalışmaktan okumaktan azimli olmaktan aile terbiyesinden yoksun deve kuşu gibi kafalarını kuma sokmuşlar kimse görmez zengin oluruz oysa kocaman gövde çölün diger ucundan görünür haberleri yok kamerasız sokak araba kaldımı nereye kacacaksın tenbel tenekeler ilk okulda tenbellermiş demekki

 • ali dayı 25.02.2020 21:04 / 3 kişi beğenmiş /

  Gerçekten gelin arabası da olsa plakaların üzerine bu tür yazı takılması yasaklanmalı.

 • ercan 25.02.2020 13:01 / 3 kişi beğenmiş /

  Soygun filmindeki ' ismimi niye söylüyon' gerçek olmuş

 • kemal 25.02.2020 12:39 / 5 kişi beğenmiş /

  hırsıza ağır cealar gelmezse daha çok soygun olur

 • Halil 25.02.2020 00:52 / 15 kişi beğenmiş /

  bunlar daha cok acemi,iceri girince ögrenirler, disariya usta olarak cikarlar

spor kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla