MEDYA / 31.03.2017 11:26

Kadraja girebilmek için yapmadığını bırakmadı

Kayseri’de bir çocuk, röportaj yapıldığı sırada kadraja girebilmek için kamera önünde yapmadığını bırakmadı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan ortak proje ile ilkokullar ve ortaokullar arasında oyun turnuvaları düzenlendi. Çocukların teknoloji bağımlılığından kurtulup sokaklarda oyun oynama alışkanlığının yeniden kazanılmasının hedeflendiği turnuvalara katılan ilkokul öğrencileri eski adıyla ’tombik’ olan çanak kategorisinde, ortaokul öğrencileri ise ’yakar top’ kategorisinde yarıştı.

Turnuva hakkında bilgiler veren Geleneksel Çocuk Oyunları İl Koordinatörü Mahmut İncetürkmen, "Etkinliğimiz Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ortaklaşa gerçekleştiriliyor. Amacımız çocuklarımızın elektronik eşyalardan uzaklaşarak asosyal olmaktan kurtulması ve sokağa çıkması. Turnuva kapsamında her okul kendi takımını belirliyor. Takımlar belirlendikten sonra ilçelere bağlı okullar kendi aralarında bir turnuva düzenliyor. İlçe birincileri ise 16 takımlık il turnuvasında birincilik için yarışacak. Kayseri’de turnuvaya 450 okul katıldı" şeklinde konuştu.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Diriliş Ertuğrul sezon finali tanıtımı yayınlandı MEDYA - 01.06.2018 Diriliş Ertuğrul'da nefes kesen sahne! Ertuğrul Noyan'ın... MEDYA - 17.05.2018

medya kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla