3. SAYFA / 20.04.2017 16:22

Film gibi fidye operasyonu

İstanbul'da, Iraklı iş adamı ve öğretim üyesini kaçırarak, 2 milyon dolar fidye istedikleri öne sürülen yabancı uyruklu 2 kişi tutuklandı.

İstanbul'da 13 Nisan'da düzenlenecek iş seminerine katılmak için Türkiye'ye gelen Irak uyruklu iş adamı Hafet Hüseyin (58) ile öğretim üyesi Prof. Dr. Saad Abed Jasım Almarı'nın (65) ailelerini telefonla arayan kişiler, Hüseyin ile Almarı'yı kaçırdıklarını, 2 milyon dolar karşılığında serbest bırakacaklarını söyledi.

İnşaat ve petrol sektöründe iş yapan Hüseyin ve öğretim üyesi Almarı'nın aileleri, 15 Nisan'da Bağdat'tan İstanbul'a gelerek, durumu polise bildirdi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği'ne bağlı Rehine Kurtarma ve Müzakere ekibi çalışma başlatırken, aileyi yeniden telefonla arayan şüpheliler, 2 milyon dolarlık fidyenin 100 bin dolarını Bağdat'taki bir döviz bürosuna teslim etmelerini istedi.

İstanbul'da bulunan aileler, Bağdat'taki yakınları aracılığıyla 100 bin doları döviz bürosuna gönderdi.Bu sırada, İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Bağdat polisi ile bağlantı kurarak, durumu bildirdi. Rehine Kurtarma ve Müzakere ekibinin fiziki ve teknik takip çalışması sonucu, İstanbul'da iş adamı Hüseyin ve öğretim üyesi Almarı'yı kaçıran kişilerin adresleri de tespit edildi.Fatih Molla Gürani Mahallesi Muratpaşa Sokak'taki adrese düzenlenen operasyonda, şüpheliler Mısır uyruklu Khaled Elghasy (30) ile Irak uyruklu Rabah Abood Khalıfah (37) yakalandı. Evde bulunan Hafet Hüseyin ile Prof. Dr. Saad Abed Jasım Almarı kurtarıldı.

 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 4 kişinin hayatını kaybettiği feci kaza kamerada 3. SAYFA - 16.04.2018 Tantavi tünelindeki zincirleme kaza kamerada 3. SAYFA - 16.04.2018

3. sayfa kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla