SAĞLIK / 25.05.2017 13:36

Kanseri yendi, hayata yeni bir sayfa açtı

Diyarbakırlı Raziye Ak, yaklaşık 3 yıl önce başka bir rahatsızlığı için gittiği hastanede kanser olduğunu öğrendi. 3 yıl boyunca eşi ve çocuklarından aldığı destekle amansız hastalığı yenmeyi başaran Ak, hayatına yeni bir sayfa açtı. Hayalindeki mesleği yapmak için aşçılık kursuna kaydolan Ak, kızı ile birlikte aldığı eğitimin ardından kendi iş yerini açıp çocuklarına daha iyi bir gelecek sunmak istiyor.  

Diyarbakır’da yaşayan 43 yaşındaki Raziye Ak, 23 yaşında dünya evine girdi. Yaklaşık 20 yıldır devam eden evlilik hayatında 3 kız çocuğu dünyaya getiren Raziye Ak, 2014 yılında bir rahatsızlığı nedeni ile hastaneye gitti. Burada yapılan kontrollerde göğsünde kitle tespit edilen Raziye Ak’a meme kanseri teşhisi konuldu. Hastalığını ilk duyduğu anda dünyası başına yıkılan Raziye Ak, çocuklarını düşünerek pes etmedi. 3 yılda birçok ameliyata girip kemoterapi gören Ak, son girdiği ameliyatta çocuklarına son kez baktığını düşündü. 3. yılın sonunda agresif olan kanseri yenmeyi başaran Ak, hastalıktan tamamen kurtulmayı başardı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Hemşirenin zor anları! Önce tekme attı sonra... SAĞLIK - 26.03.2018 Dikişe gerek kalmadan yaraları kapatan madde SAĞLIK - 16.11.2017

sağlik kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla