DÜNYA / 19.06.2017 13:59

Londra'da kalabalığı ezen saldırgan böyle yakalandı!

İngiltere'nin başkenti Londra, üç ayda üçüncü kez benzer saldırıyla dehşeti yaşadı, bu kez saldırıya uğrayanlar Müslümanlar. Teravih namazı sonrası kaldırımda yürüyenler, hızla gelen bir kamyonet tarafından ezildi. Bir kurban olay yerinde yaşamını yitirdi, 10 yaralı hastanelerde tedavi altında. İki yaralının durumu kritik.

Saldırganın yakalanma anını gösteren görüntüler ortaya çıktı. Saldırganı öfkeli grubun elinden imam kurtardı. Bir görgü tanığı, "Caminin imamı 'Ona dokunmayacaksınız' dedi. Oturuyor ve onu tutuyordu. İnsanlar onu tutmaya devam etti" sözleriyle yaşananları anlattı.

Olay sonrası aracın sürücüsü çevredekiler tarafından yakalanıp polise teslim edildi. Saldırganın ilk görüntüsü ortaya çıktı. Bir görgü tanığı, minibüsten inen saldırganın "Tüm Müslümanları öldürmek istiyorum" diye bağırdığını aktarıyor. İngiltere Müslümanlar Konseyi, kamyonetin camiden çıkanları kasıtlı şekilde ezdiğini açıkladı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Büyük kaos! Binlerce peşmerge sokağa döküldü DÜNYA - 13.06.2018 Damga vuran an! Trump 'canavarı'nı gösterdi DÜNYA - 12.06.2018
  • kadir 19.06.2017 14:38 / 3 kişi beğenmiş /

    hıristiyan terörü

  • Kurt 19.06.2017 14:35 /

    İngilterede Müslümanlar lehine uygulanan yasa yok. Hem Allah'ın varlığını kabul etmezler. Hem de Yüce Allah'ın ingilizleri en yüce varlık ve ırk olarak yarattığını iddia ederler.

dünya kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla