KÜLTÜR / 04.09.2017 11:22

Gençler faydalansın diye evini kültürevine çevirdi

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Ertuğrul köyü sakinlerinden Fatma Efe, evini, eski dönemlere ait kıyafet, tarım aletleri ve günlük hayatta kullanılan araç-gereçlerin sergilendiği kültür evi haline getirdi. Gelişen teknoloji ile ellerinden cep telefonlarını düşürmeyen ve teknolojiyi doğru kullanmadıklarını düşündüğü köyün gençlerine, geçmişlerini hatırlatmak isteyen Efe, Ertuğrul köyündeki evinin bir odasına geçmişte kullanılan giyim, tarım aletleri, araç ve gereçler ile süslemeye başladı.

Kısa süre içerisinde evinin odasını tamamen dolduran Efe, çareyi eski eşyaları evinin dış duvarına asmakta buldu.Efe, köylülerin de desteği ile şu anda 5 bin malzemenin bulunduğu evinin diğer odaları ve dışını da giyim, tarım aletleri, araç ve gereçlerle donattı.Evinin mutfağında yaşamanı sürdüren Efe'nin oluşturduğu "Kültür evi" yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Kayseri'yi hiç böyle görmediniz! KÜLTÜR - 13.04.2018 Bartın'da 80 milyon yıllık lav sütunları KÜLTÜR - 25.04.2018

kültür kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla