OTOMOBİL / 21.09.2019 16:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli pikap aracı kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul'da, BMC'nin ilk kez sergilediği pikap tipi aracı inceledi.

Yetkililerden araca ilişkin bilgiler alan Erdoğan, daha sonra sürücü koltuğuna geçti. İncelemesini araç içerisinden sürdüren Erdoğan, bir süre aracı kullandı, sonrasında da aracı imzaladı.

BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk, aracı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görmesi için alandan çıkacağı noktaya getirdiklerini söyledi.

Araca ismini Erdoğan'ın vermesini istediklerini ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanımız, arabamızı gördü, inceledi. Aracı 5-6 dakika kadar kendisi sürdü ve beğendiğini söyledi. Motorunu çok sesli buldu, 'Motorunun sesini kısın' dedi. Kendisi için bir daha yalıtımla ilgileneceğiz. Kendisine aracın ismi ne olsun diye sorduğumuzda Süleyman Beye (İçişleri Bakanı Süleyman Soylu) bıraktı önce topu. Biz de ismi kendisinden beklediğimizi söyledik. 'Siz ne düşünüyorsunuz?' dedi. Biz isimleri Osmanlı'dan gidiyoruz, sizin için de uygunsa Tulga ismini koyalım dedik ve ismini Tulga olarak koyduk. Sonra kendisinden imzayı aldık. Teşekkür etti bize, 'Elinize sağlık, devamını bekliyoruz' dedi. Biz de inşallah devamını yapacağız."

Öztürk, Tulga'nın, askerlerin korunmak için kafalarına taktıkları miğfer anlamına geldiğini ifade ederek, "Bu da zırhlı bir araç ve askeri korumak için yapılmış. O yüzden Tulga ismini tercih ettik." diye konuştu.

Aracın toplamda 7 versiyonunu yapacaklarını dile getiren Öztürk, ocak ayına kadar bu versiyonları tamamlamayı hedeflediklerini bildirdi. Öztürk, "Büyük bir ihtimalle ocak ayında bir lansmanla bütün araçlarımızı tanıtacağız. Seri üretime pikap için ocakta girmeyi düşünüyoruz ama bir aksilik çıkarsa bu ocak değil belki şubat, mart olur ama o tarihten itibaren seri üretime başlayacağız." bilgisini paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla aracın kendileri için daha da değerlendiğini ifade eden Öztürk, "Bizim için çok kıymetlendi araba, değeri de arttı. Kendi müzemiz var. Büyük ihtimalle müzeye koyacağız." ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Merakla beklenen Akıncı belgeseli yayınlandı OTOMOBİL - 25.05.2020 Antalya’da trafikte tekme tokatlı kavga OTOMOBİL - 30.05.2020
 • Cimmmm bommmm 22.09.2019 11:38 /

  Fiyatinee

 • Kayhan Yavuz 22.09.2019 10:06 /

  Mükemmel olmuş, yerli otoya özellikle de 4x4 çift kabin pikap/Off Road hastalığı olan bizim gibi insanların yabancı araç kullanma zorunluluğu ortadan kalkmış olur herkezin bütçesine görede motor seçenekleri sunarsanız tadından yenmez. Emeği geçenlere teşekkürler, Vatana Millete hayırlı olsun inşallah...

 • Fehmi 22.09.2019 09:19 / 2 kişi beğenmiş /

  Bu aractan bizlerede satilsin zirhsiz model de uretilmeli bizde istiyoruz

 • HamidiyeSüvarisi 22.09.2019 08:09 / 3 kişi beğenmiş /

  Helal olsun sana Reisimiz.Helal olsun emeği geçenlere.

 • Yta 22.09.2019 01:54 / 3 kişi beğenmiş /

  Bu aracın sivil versyonunuda görmek isteriz. Eğer uygun fiyatlı olursa bizlerde vatandaş olarak alır kullanırız.

otomobil kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla