EMLAK / 29.03.2020 11:06

Prof. Dr. Hüseyin Cengiz: “Anne karnında bebeğe virüs geçmiyor”

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Cengiz, hamilelerde korona virüsten bugüne dek ölüm olmadığını belirterek, “Hastalarımızın bize en çok sorduğu acaba bebeğime bir şey olur mu? Gebelerde yapılan testler anne karnında bebeğe virüsün geçmediğini gösterdi" dedi.

Korana virüsün tüm dünyada yayılması, akıllara hamile kadınların bu durumdan nasıl etkilendiklerini getirdi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Cengiz, gebelerde risk olup olmadığıyla ilgili net bir bilgi olmadığını belirtti. Çin’den altı tane bilimsel makalenin geldiğini belirten Prof. Dr. Cengiz, “Toplamda 51 tane gebenin korona virüsü kaptığını biliyoruz. Bu 51 gebeden neyse ki ölüm yok. yani korona virüsü kapsa bile gebe büyük olasılıkla ölmeyecek diye farz ediyoruz şu anda ne kadar sayı az olsa da. Hastalarımız bize şunu soruyor, biz risk altında mıyız? Her ülke gebeliği farklı kategorilendiriyor. Geçen hafta İngiltere’de gebeleri riskli kategoriye aldılar. Gebeler de hastaneye giderken maske takıp eldiven kullansınlar diye uyardılar. Gebelerin de bu noktada mutlaka bilinçli olmaları lazım” dedi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Selçuk Bayraktar'tan heyecanlandıran paylaşım! EMLAK - 22.05.2020 Ekrem İmamoğlu'ndan 'eşcinsel evlilikle' ilgili skandal açıklama EMLAK - 22.05.2020

emlak kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla