DÜNYA / 03.06.2020 01:06

ABD'den sonra kaos Paris'te! Çatışmalar çıktı

ABD’de, George Floyd’un polis şiddeti nedeniyle ölmesinin ardından ülke çapında çıkan eylemler sınırları aştı. Paris'te de protestocular ile polis arasında çatışmalar başladı.

Fransa’da çoğunluğu Kuzey Afrikalı kaçak göçmenlerden oluşan grup protesto düzenledi.

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Opera Meydanı’nda 20 farklı derneğin desteği ile bir araya gelen çoğunluğu Kuzey Afrikalı kaçak göçmenlerden oluşan grup protesto düzenledi. Protestocular, eylemlerinin adının “Dayanışma Yürüyüşü” olduğunu ifade etti. Protestocular, kötü yaşam koşullarını protesto ederken, devletin sağladığı yardım ödeneklerine erişim hakkı talep etti. Eylemciler, hayatta kalmak her işi yaptıklarını fakat bunun yetersiz olduğunu aktardı. Eyleme katılanlar arasında bulunan Bouches-du-Rhône bölgesi Milletvekili François-Michel Lambert, yaptığı açıklamada ülkede oturma ve çalışma izni olmayan kaçak yaşayan tüm göçmenlerin düzenli hale getirilmesi çağrısında bulundu.

Polis, Opera Meydanı’nda geniş güvenlik önlemleri alırken, eylemcileri sosyal mesafe ve maske takmaları konusunda sıkça uyardı. Polis güçleri protestoculara sık sık dağılma çağrısında bulunurken, biber gazı kullanarak grubu dağıtmaya çalıştı.

Öte yandan Fransa’da korona virüs salgını ile mücadele kapsamında 19 kişiden fazla insanın bir araya gelmesi, eylem ve yürüyüş yapması yasak.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Dünya Libya'dan gelen bu görüntüleri konuşuyor! Türk askeri buldu DÜNYA - 25.06.2020 Koronavirüsten ölen kişinin tabutunu açtılar! Ülkede büyük tepkilere neden oldu DÜNYA - 24.06.2020
 • TOSUN 03.06.2020 15:16 / 2 kişi beğenmiş /

  darısı terörü destekleyen ülkeleri karıştırıp kendilerine göre satılmışlara dızayn eden almanya belçika kanada ingiltere nin başına

 • ibrahim metin 03.06.2020 14:20 / 1 kişi beğenmiş /

  dunyaya terorist tasiyorlardı bomba ellerinde patladı

 • hakan 03.06.2020 12:34 /

  arkadaşlar çok endişeliyiz....

 • Yok 03.06.2020 12:33 /

  Bi eksik olan tencere tava .

 • TÜRK 03.06.2020 12:01 / 1 kişi beğenmiş /

  eeee abd arap baharı neymiş şimdi gördün mü baharı. şimdi sana da bahar geldi. dünyayı karıştırırsan bir gün sen de böyle karışırsın. sevinçten uçuyorum. beter ol inşallah. kendi pisliğinde boğul. bu bahar senin sonun olsun. fetö pkk ypg daeş ..... ne kadar köpek varsa destekledin şimdi sıra bizde.

dünya kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla