İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki normalleşme anlaşmasıyla ilgili görüşmeler yapacak İsrailli ve ABD'li yetkililerden oluşan heyeti taşıyan İsrail'e ait ilk ticari yolcu uçağı, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'ye ulaştı.

BAE basınında çıkan haberlere göre, Tel Aviv'den havalanıp Suudi Arabistan hava sahasını kullanan İsrail hava yolları El Al'a ait 971 sefer sayılı Kiryat Gat adlı yolcuğu uçağı, Abu Dabi Uluslararası Havalimanı'na indi.
İnişin ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail hava yolları El Al'a ait 971 sefer sayılı Kiryat Gat adlı yolcuğu uçağının pilotuyla, ofisinden telefonla görüştü.

İsrail'den BAE'ye doğrudan yapılan ilk ticari uçak seferinde, İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Meir Ben-Shabbat, ABD Başkanı Donald Trump'ın danışmanı Jared Kushner ve ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı ​​Robert O'Brien'ın da aralarında bulunduğu İsrailli ve ABD'li yetkililer yer aldı.

ABD ve İsrailli heyetin Abu Dabi'ye gerçekleştirdiği ilk kapsamlı resmi ziyaretin 2 gün sürmesi ve bazı iş birliği anlaşmalarının imzalanması bekleniyor.

ABD Başkanı Donald Trump, 13 Ağustos'ta İsrail ile BAE'nin "ilişkilerini tamamen normalleştirmek" için anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu. BAE, 1979’da Mısır’ın, 1994’te de Ürdün’ün ardından İsrail ile normalleşme anlaşmasına varan üçüncü Arap ülkesi oldu.

BAE, 29 Ağustos'ta, İsrail ile yapılan normalleşme anlaşması kapsamında, Tel Aviv'e uygulanan boykot kararının lağvedildiğini duyurmuştu.

Yorumlar 16 Yorum Var
 • Capla hama 01.09.2020 13:43
  Ooooooyyyy telefona sarılmış ooooooğyy
 • Memo 01.09.2020 13:42
  Arablardan ses yok . Ulan ezildiginiz kadar varmis hak ediyorsunuz.
 • ömer 01.09.2020 13:28
  güçlü zannettiği zalim katillerine hayranlık duyan zavallı insanları yönettiği zavallı devletcikler... köpek gibi dayak yedikleri sahiplerine yanaşan eğitimli köpeklerin iktidarını ancak milletlerin halkların uyanışı dirilişi yıkıp son verebilir .. nasıl bir çelişkili bir olay .. gülünç , iğrenç , mide bulandırıcı dostlukların yüzsüzleşmiş emareleri bunlar
 • diyarlı 01.09.2020 13:16
  yetmez Bae lilerin bizim ülkeye girme izni varmı,,,,,turist dahi olsa yasak koyacaksın,men etmek lagzım,ancak bōyle tavır koyulur bunlara,,,
 • Meltem Yüksekdağ 01.09.2020 12:38
  Arap kardeşlerimiz bu maşa diktatörlerden kurtulmanın yolunu aramalılar. Yoksa isaril kölesi olarak filistinli kardeşlerimize zulmederek ölüp gidecekler. Ne zavallı bir hayat. Ne feci bir son.
Daha fazla yorum görüntüle