GÜNCEL / 22.09.2020 16:21

Trump seçmenine 'Koyun' dediler! (22 Eylül 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)

22 Eylül 2020 Salı ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Abdullah Cenk ŞENOĞLU

SKANDAL SALDIRI
Doktorlar, tıbbi cihazları barikat yaparak hasta yakını saldırısından korundu

Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesinde, silahlı kavga sonucu yaralanan yakınlarını görmek isteyen kişiler, sağlık çalışanlarına saldırdı. Doktorlar, tıbbi cihazlarla barikat kurarak saldırıdan kurtuldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın tepki gösterdiği olayın ardından Ankara Valiliği soruşturma başlattı.


TABLET YAĞMURU

Bilgisayara ulaşımı olmayan öğrenciler için seferberlik başlatıldı

Uzaktan eğitim gönülleri yakınlaştırdı. Tablet ve bilgisayarı olmayan öğrenciler için seferberlik başladı. AK Partili belediyeler binlerce bilgisayar dağıtımı için düğmeye bastı. Baykar, Roketsan, Aselsan ve TUSAŞ, 20 bin tablet bağışı ile öncü oldu. STK’lar da ‘çocuklar sevinsin’ diye devreye girdi.

 

PETROLÜ TÜRKİYE ÇIKARACAK
Libya petrolü Türk Petrolleri devreye girdi

Türkiye ve Libya meşru hükümeti arasında yapılan anlaşmalar gereği Libya’nın yeniden inşası için Türk özel sektörü harekete geçti. Libya petrol şirketi NOC ile TP de, önümüzdeki günlerde petrol aramaya başlayacak. TSK da Libya ordusunun eğitimi için program yaptı.

 


YÜZDE 50 İNDİRİM GELİYOR
Doğalgaz indirimi en az yüzde 25 olarak gerçekleşecek

Doğalgaz keşfi Türkiye'nin doğalgaz faturasında yüzde 50 indirimin kapısını aralayacak. Uzmanlar 2021'de gaz ithal edilen ülkelerle kontratların yenileceğini ve Türkiye'nin pazarlık masasına eli güçlü bir şekilde oturacağını belirtti. Türkiye büyük indirimleri aldığında önümüzdeki yılının ortasından itibaren faturalarda en az yüzde 25 indirime gidilecek. 


VATANDAŞA BÜYÜK KOLAYLIK
BDDK’nın yeni uygulamaları ile bankacılık işlemleri çok kolaylaşacak

1 Ocak 2021’den itibaren şubeye gitmeden, ıslak imza gerekmeden dijital ortamda banka hesabı açılabilecek. Vatandaşlar en fazla 10 dakikalık bir sürede bulunduğu yerden, bir yere gitmek zorunda kalmadan banka hesabı açabilecek. Yeni dönemde hem uzaktan kimlik doğrulamasıyla yeni müşteri olunabilecek hem de mevcut müşteriler bankacılık işlemlerini yapabilecek.


TAZMİNATSIZ KOVULMA SEBEBİ
Koronavirüs tedbirine uymayan, iş çevresi güvenliğini tehlikeye atanlar yandı

Kovid-19 pandemisinde bahar aylarından farklı olarak iş yerlerinde faaliyetler büyük ölçüde devam ediyor. Kanuna göre işveren işçilerini yeni tip koronavirüse karşı gerekli koruma tedbirlerini almak zorunda. İşçinin ise tedbirlere uyguma yükümlülüğü bulunuyor. İş Kanunu’na göre tedbirlere uymamakta ısrar eden işçi tazminatsız işten atılmakla karşı karşıya kalabiliyor.


EKMEĞE İKİNCİ ZAM
İBB halk ekmeğe ikinci kez zam yaptı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Halk Ekmek fiyatlarına zam yaptı. 75 kuruşa satılan 250 gram normal ekmek 1 TL oldu. Tam buğday ekmeğinin fiyatı ise 3.40'tan 5 TL'ye yükseldi. Böylelikle yeni yönetim göreve geldiğinden beri yapılan ikinci zamla halk ekmek ürünlerinde yüzde yüze varan bir artış yaşandı.


KOYUN POLEMİĞİ
Trump: Bu aptalı dinleseydim 5. Dünya Savaşı olurdu

ABD Başkanı Donald Trump kasım ayında gerçekleşecek başkanlık seçimleri öncesinde Ohio eyaletinde seçmenlerle buluştu. ABD Başkanı Trump eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton hakkında "Ben bu aptalı dinleseydim, şu anda 5. Dünya Savaşı'nda olurduk" ifadesini kullandı. ABD’nin en ünlü yazarlarından Don Winslow ise bir koyun sürüsü videosu paylaşarak Trump’a oy verenlerin günlük rutinini paylaştığını söyledi.

 

 

 

YENİ MODA TÜRK İSİMLERİ
Paraguay’da çocuklara Onur Juan, Salvano Mustafa gibi isimler veriliyor
Latin Amerika ülkelerinde Türk dizilerinin gördüğü rağbet, Paraguay'da zirve yaptı. Türk dizilerin hayran kalan ülke halkı çocuklarına dizi kahramanlarının isimlerini vermeye başladı. Nüfus İdaresi, vatandaşlara kayıt işleminin yapılması için bürolara gitmesini söylerken ''Onur Juan Jose'', ''Sherazade Verenica'', Wilson Kemal'', ''Salvano Mustafa'' gibi isim örnekleri de tavsiye etti.


BÜYÜK SORUMSUZLUK
Pozitif çıktığını bile bile düğüne giden adamın hapsi isteniyor

Bursa İnegöl'de bir düğün salonunda çalışan T.A, büyük bir sorumsuzluk örneği gösterdi. Kovid 19 testi pozitif çıkmasına rağmen karantinada kalmayan ve 5 Eylül’de bir düğünde görev alan T.A’ya 3 bin 150 TL ceza kesildi. Onlarca kişinin hayatını da tehlikeye atan adam hakkında 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldığı da bildirdi. 

 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Halk TV'de Veysi Dündar'dan Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında skandal ifadeler GÜNCEL - 18.10.2020 İmamoğlu'na 'İstanbul senin' sözlerine atıf yaparak çağrı yaptı GÜNCEL - 15.10.2020
  • M.K 22.09.2020 19:58 / 3 kişi beğenmiş /

    Karektersiz bir partide diğer parti seçmenine koyun demişti.. Bu akılıda BİDEN babalarından almışlar.. Seçmene koyun dersen onlarda koyup geçiyor ondan sonrada dolanıp durun çıkarabilmek için.

  • Vatandaş 22.09.2020 19:02 / 5 kişi beğenmiş /

    Hiç yabancı gelmedi bu tepeden bakan zihniyet

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla