Şüphelinin ifadesinde, sözde örgüt yöneticilerinden gelen talimat doğrultusunda hapse girmemek için birçok örgüt üyesi gibi kendisinin de yurt dışına kaçmaya çalıştığını ve dikkat çekmemek için önce Brezilya'ya, oradan da Avrupa'ya geçmeyi hedeflediğini söylediği öğrenildi. 

İstanbul Havalimanı Şube Müdürlüğü ekipleri, 19 Kasım'da 02.00'de Brezilya'nın Sao Paulo kentine gitmek üzere pasaport kontrol noktasına gelen ve kendisini Melike Y. olarak tanıtan kadının tavır ve hareketlerinden şüphelendi.

Polis ekipleri, pasaportu dikkatle incelediklerinde sahte olabileceğini değerlendirerek kadına parmak izi kontrolü yaptı. Kontrolde çıkan kimlik bilgisi ile pasaporttaki kimlik bilgisi eşleşmeyen şüpheli gözaltına alındı.

Yapılan detaylı sorguda, kadının, Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "terör örgütü (PKK) üyesi olmak" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası verilen 27 yaşındaki Helin D. olduğu belirlendi.

Şüphelinin ifadesinde, sözde örgüt yöneticilerinden gelen talimat doğrultusunda hapse girmemek için birçok örgüt üyesi gibi kendisinin de yurt dışına kaçmaya çalıştığını ve dikkat çekmemek için önce Brezilya’ya, oradan da Avrupa’ya geçmeyi hedeflediğini söylediği öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklandı. 

Yorumlar 24 Yorum Var
 • Kaan 21.11.2020 22:52
  Yahu Bunların Erkekleride Giyiniyor O Elbiseleri Görmedikmi Entarili Kansızları, İsrail ve Ermeni Köpeği Bunlar
 • mert 21.11.2020 22:07
  vay namusuz vay kisa pantolon giymeyi dogu anadoludami ögrenmis
 • Selim 21.11.2020 20:50
  Chp tüm örgütlerin başı ve en tehlikelisi. Millet sıralamayı hala yanlış yapıyor.
 • hain 21.11.2020 20:22
  herkesin parmak izini ve yuz taranama yapacaksin bu biizm halk yada baska ulke den gelse yine kayit altina alacak
 • Cafer 21.11.2020 20:13
  Murat karayılan bu haveli böyle görmesin direk kendine koruma alır.
Daha fazla yorum görüntüle