18 Şubat2021 Perşembe ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK
Kurgu: Abdurrahman UNUTULMUŞ

Kamera: Cenk Şenoğlu

 

200 bin bina ve 3 milyon insan etkilenecek

TBMM Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Esenler Belediyesi ile Avcılar Belediyesinin depremle mücadele çerçevesinde yürüttüğü çalışmalarını, projelerini ve önerilerini dinledi. Raporlarda İstanbul'da olası bir depremde 200 bin binanın orta ve ağır hasar almasının beklendiğini, bunun da 3 milyon insanı etkileyebileceği bildirildi.

Gara şehidinin kahramanlıkları duygulandırdı

Gara'ya ilk adımı atan ve 3 silah arkadaşıyla şehit düşen Piyade Yüzbaşı Burak Coşkun’un başka kahramanlıkları da ortaya çıktı. Coşkun’un Hakurk’ta Murat Karayılan'ın mağarasına Türk bayrağını asan komandolardan biri olduğu öğrenildi.

Sırada pandemiyle ilgili iki umut verici haberimiz var

Restoranlar için yol haritası belirlendi

Başkan Erdoğan kafe ve restoranların açılması için Mart ayını işaret etti. Bilim Kurulu üyeleri, mekanlarda sınırlı ziyaretçi olacağını, süre kısıtlaması uygulanacağını belirtti.

Sinovac iki varyantta da etkili sonuç verdi

Türkiye'nin de satın aldığı ve Sinovac aşısı hakkında müjdeli bir haber geldi. Brezilya’daki araştırmalar aşının Güney Afrika ve İngiltere varyantlarında etkili olduğunu gösterdi.

 

Pandemide kira indirimine Yargıtay karar verecek

Salgın döneminde kira indirimi isteyen mekanlar mahkemelik oldu. İki mahkeme farklı karar verince olay Yargıtay’a taşındı. Yargıtay pandemi indirimine hükmederse, bu karar emsal niteliği taşıyacak.

Kredi dolandırıcılığında banka suçlu bulundu

İnternette bir bankanın ‘Düşük faizli taşıt kredisi’ reklamına tıklaması üzerine dolandırılan adam bankayı dava etti. Banka, adına 36 bin liralık kredi çekilen kişiye haber vermediği için suçlu bulundu.

Transfer liginde dördüncüyüz

FIFA transfer raporunu açıkladı. Ara transfer döneminde İspanya 145, Portekiz 143, İngiltere 140 transfer yaparken Türkiye 123 transferle dördüncü sırada yer aldı.

 

 

 

 

 

Yorumlar 0 Yorum Var