21 Ocak 2021 Perşembe ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK
Kurgu: Abdurrahman UNUTULMUŞ

 

Yaş pastalarda büyük tehlike

Gıda Mühendisleri yaş pastalardaki büyük tehlike konusunda uyardı.  Uzmanlar kimyasal içeren sentetik gıda boyalarından elde edilen resim baskılı ve süslemeli yaş pastaların, çocuklarda hiperaktivite bozukluğu, bağışıklığı güçlü olmayan kişilerde de deri dökülmesi, kanser gibi rahatsızlıklara yol açabileceğini söyledi.

 

Trabzon kalesi dedesinden miras kaldı

Şefika Seray Üçüncü isimli kadına Osmanlı döneminde Trabzon Valiliği yapan büyük büyük dedesi Üçüncüzade Ömer Paşa'dan 700 yıllık Trabzon Kalesi miras kaldı. Genç kadın, kaleden elde edilecek gelirle öğrencilere burs vereceklerini ve ihtiyaç sahiplerine yardım edeceklerini ve kan bankası kuracaklarını söyledi.

 

 

Pandemi ile ilgili iki umut verici haberle turumuz sürüyor

 

Normalleşecek iller belirleniyor

Normalleşmede Mart ayı hedef olarak belirlenirken şehirler, vaka sayısı oranlarına göre açılacak. Buna göre ilk normalleşecek olan iller Şırnak, Hakkari ve Bitlis olacak.

 

2022 başlarınsa salgın sona eriyor

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge sevindirici bir haber var. En kötü dönemin bittiğini belirten Kluge 2022 başlarınsa salgının sona ereceğini söyledi.

 

 

Pazar tezgahları yatırım kapısı oldu

İstanbul’da en karlı yatırım aracı pazar tezgahları oldu. Fiyatları semtine göre 50-100 bin lira arasında olan Pazar tahtaları aylık ortalama 5 bin TL kazandırıyor.

 

Faizsiz ev sektöründe 1 milyar liralık risk

Faizsiz ev alma sisteminde onlarca kayıt dışı firma tespit edildi. Whatsapp grupları üzerinden hareket eden firmaların güvence vermediği ve sektörde 1 milyar liralık risk oluştuğu belirtildi.

 

 

Derbilerde yabancı hakemler görev alsın

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi çok tartışılacak bir öneri getirdi. Çebi, Süper Lig'de oynanan derbilerde yabancı futbol hakemlerinin görev almasını istedi.

 

Yorumlar 9 Yorum Var
 • Soner 23.02.2021 02:03
  Reis yabanci firmalar ulkemizde gida işine girmerin yediğimiz urunleri gonul hoşluğuyla yiyelim bunlar gidaya ne katiyorsa nufuz azaliyor
 • Vatandaş 23.02.2021 01:25
  Merkezi bankasında 7/sene önce 130 milyar dolardı.
 • Hans 23.02.2021 00:22
  Deme öyle Reiss, gözü kalacak bazı itlerin gözü olanların gözleri çıksın inşallah...
 • Bence 22.02.2021 22:27
  Glikoz Fabrikalarının kapatılsın millet sağlıklı olsun
 • Byd 22.02.2021 20:35
  Katkı maddeli raf ürünleri zehirdir,almayın almayın almayın,yemezseniz aç kalmazsınız,yerseniz hasta olursunuz,uzmanlara göre bazı ürünlerde insanlarda bağımlılık yapan katkılarda varmış,bu bağımlılık alkol,sigara gibi bağımlılık
Daha fazla yorum görüntüle