02 Mart 2021 Perşembe ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK
Kurgu: Abdurrahman UNUTULMUŞ

Kamera: Hüseyin BİÇE

 

 

 

İsraillier ‘Mescid-i Aksa yıkılsın’ istiyor

İsrailliler Mescid-İ Aksa ile ilgili gerçek niyetlerini saklamadı. “Mescid-i Aksa’yı yıkmak istiyor musunuz” sorusunda yanıt veren İsrail halkı “Evet. Her şey Yahudilere ait” cevabını verdi. İsrailliler bu alana Yahudi Tapınağı yapılmasının ardından Mesih’in geleceğini de belirtti.

 

Hac için aşı zorunlu oldu

2020’de sembolik sayıda Hac izni veren Suudi Arabistan bu yıl için kararını açıkladı. Yapılan açıklamada Hac farizası için Kovid-19 aşısı yapılmasının temel şart olduğu duyuruldu.

 

 

Kontrollü normalleşme başladı

Türkiye, 2 Mart sabahı ile kontrollü normalleşme dönemine geçti. Şehirler risk yüksekliğine göre 4 gruba ayrıldı.  Türkiye genelinde okul öncesi eğitim kurumlarında ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim başladı. Restoran ve kafeler yarı kapasite ile açıldı. Birçok tedbir kararı ise şehirlerin risk grubuna göre değişiklik gösterdi.

 

Çiğ köfte terörü bitmedi

Çiğ köfteyi ‘acılı’ yaptığı gerekçesi ile mekan sahibini darp eden şahıs gözaltına alındı. Ancak bu kez de şahsın bir yakını çiğköfteciye saldırdı. İş yerine zarar verdi.

 

İhracat rekoru kırdık

Türkiye ekonomisi için güzel haberler peş peşe geliyor. Şubat ayı ihracatı yüzde 9,6 artışla 16 milyarı geçti. Bu tüm zamanların en yüksek şubat ayı ihracat rakamı oldu.

 

İkinci el araçlar yüzde 25’e kadar düştü

2020’de tavan yapan ikinci el araç fiyatları düşüşe geçti. Sektör temsilcileri 0 araçlardaki kampanyalar ve dövizde yaşanan düşüş sonrası ikinci el piyasasında yüzde 25’e kadar düşüş yaşandığını belirtti.

 

 

 

Pandemi futbol piyasasını da vurdu

Kovid 19 salgını futbol piyasasını da vurdu. Yapılan araştırmada futbolcuların pandemi döneminde yüzde 10,6 değer kaybettiği belirlendi. Çalışmada en değerli isim ise 185 milyon Euro ile Mbappe oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar 32 Yorum Var
 • Adil 03.03.2021 00:57
  Bir % 25 daha düşecek! faizler ekime kadar yüksek kalacağı için.
 • Gürbüz 02.03.2021 22:07
  Fe sübhanallah. Şunların derdine bakın. Diyor ki, ben şöyle şöyle inanıyorum. Eee inan, nolmuş. Ama, sen neye inanırsan, inan, Allah indinde din islamdır.
 • Kürşat 02.03.2021 21:27
  Türkler uyanırsa Yobaz Yahudinin sonu olacak! İnşallah yakın olur bende sıkarım soyuna kurşun! Lanet bir millet yahudiii!
 • Ibrahim 02.03.2021 21:12
  Israil yıkılsın inşallah yıkılacak
 • Gonyalı 02.03.2021 21:07
  Parçalanmış bir ümmetin neticesidir bu.
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek