09 Mart 2021 Salı ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK
Kurgu: Abdurrahman UNUTULMUŞ

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

 

 

 

ABD'de aşı olan maske takmayacak

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, tamamen aşılanmış kişilerin hangi kurallara tabi olması gerektiğine dair bir kılavuz yayımladı. Buna göre aşılanması tamamlanan kişiler diğer insanlarla iç mekanlarda maskesiz veya sosyal mesafesiz görüşme yapabilecek. Uygulama maskenin tamamen çıkarılması konusunda bir ilk niteliği taşıyor

 

Terörist Demirtaş’tan skandal sözler

Selahattin Demirtaş'ın PKK'lı ağabeyi Nurettin Demirtaş, Diyarbakır'da evlat nöbetindeki ailelere skandal bir çağrı yaptı. Terörist Demirtaş, Ailelerin çadırlarda geçirdiği her günün kendilerini çocuklarından daha fazla uzaklaştırdığını söyleyerek tehditte bulundu.

 

 

Ara tatil yok

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ara tatil konusunda açıklama yaptı. Selçuk Nisan ayında ara tatilin olmayacağını ve öğrencileri 2 Temmuz'a kadar okulda tutmakla ilgili çalışma yaptıklarını duyurdu.

 

 

 

O kadın olay anını anlattı

Eski eşi İbrahim Zarap tarafından öldüresiye darp edilen kadın olay anını anlattı. Eski eşinin alkollü olduğunu söyleyen kadın “Bana yumruk attı, yere düşünce tekme atmaya devam etti. Kafamı yerlere vurdu. Yüzümden akan kan ile gözlerim göremez oldu. Sonra bayıldım” diye konuştu.

 

Diyanetten umre açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı 2021 umre dönemi için açıklamada bulundu. Açıklamada Suudi Arabistan ile normalleşme sürecini Ramazan Bayramı sonrasına ertelemesi nedeniyle bu dönemde umre ziyareti yapılamayacağı duyuruldu.

 

Elektronik ürünler isyan ettirdi

Döviz kurunun artmasıyla elektronik ürünlerde yaşanan fiyat artışı tüketiciyi etkilerken kurun düşmesi ise fiyatlara yansımadı. Son bir haftadır artan doların tekrar fiyatlara zam olarak yansıtılması ise vatandaşı isyan ettirdi

 

Belhanda yönetimi karıştırdı

Sivasspor maçı sonrası “Yöneticiler instagramda takılacağına zeminle uğraşsın” açıklaması yapan Belhanda Galatasaray camiasını karıştırdı. Yönetim, yıldız oyuncunun kadro dışı bırakılmasını konuşmaya başladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar 7 Yorum Var
 • nuh 10.03.2021 08:50
  Amacınız bu zaten ortalıkta böyle bir hastalık yok sahte bilgiler ile millete asi yapmayı zorunlu hale getireceksiniz
 • Cmr216 09.03.2021 23:08
  Selim zatı plandemi ye inanan ona biat eden maskeye ve aşıyı kutsallaştıran senin gibi beyinler teslim olmuştur ..gerçeği görenler hiç bir şeye mecbur deildir ..
 • Ali 09.03.2021 21:21
  Turkiyede terör örgütüyle bağı bulunan kim olursa olsun terörist olacak ve öyle kalacak ve en ağır ceza verilmelidir....
 • Selim 09.03.2021 19:35
  Mahmut zatı nasıl mecbur değilsin hemşerim hemde nasıl mecbursun elin mecbur kimse senin ağız kokunu hastalığını çekmek zorunda değil
 • Bayraktar 50 09.03.2021 19:18
  GRİP VE ZATÜRENİN yeni adı corona oldu ölümler Kronık ve olagan ölümler. Geçen yıl zatüre ve gripten 80 bine yakın insan öldü. Hala coronanın varlıgına ve maskeye inanacak varsa buyursun inansın.
Daha fazla yorum görüntüle