15 Nisan  2021 Perşembe ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Serdar GÜNEŞ

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

İşte vaka sayıları düşmezse alınacak önlemler 

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, vaka sayılarının düşmemesi durumunda kısıtlamaların iyice artırılacağını belirterek, bir sonraki aşamanın AVM'lerin, kuaför ve berber salonlarının kapatılması, okulların tamamen online eğitime geçmesi olacağını söyledi. 
 
Sağlık Bakanlığından “esnek mesai ve idari izin” genelgesi 

Sağlık Bakanlığı, 81 il valiliğine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla “Personel İşlemleri” hakkında genelge gönderdi. İzinlerin durdurulduğu genelgeye göre istifa ve emeklilik başvuruları kabul edilmeyecek. 

Erdoğan'dan İtalya Başbakanı Draghi'ye sert tepki 

Cumhurbaşkanı Erdoğan İtalya Başbakanı Mario Draghi'nin kendisine yönelik sözlerine tepki gösterdi. Erdoğan "İtalya Başbakanı'nın yapmış olduğu açıklama tam bir densizliktir, tam bir terbiyesizliktir." dedi. 

Biden'dan tarihi Afganistan kararı! 

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da yaptığı konuşmada Afganistan'da kalan 2 bin 500 ABD askerinin 11 Eylül 2021’e kadar tamamen geri çekileceğini açıkladı. 

Ankara'dan Rusya'ya çok net SİHA cevabı 

Ukrayna'ya SİHA sattığı için Türkiye'yi suçlayan Rusya'ya Ankara'dan net cevap geldi. Üst düzey diplomatik kaynaklar “Rusya da SİHA almak isterse onlara da satarız” dedi. 

Teravih namazı için yeniden karar alınabilir 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, evde kılınmasına karar verilen teravih namazına ilişkin "Ramazan'ın ortasından sonra vaka sayıları düşerse biz ona göre yeniden bir karar alabiliriz." ifadelerini kullandı. 

İtalya - Türkiye maçı için seyirci kararı! 

UEFA, EURO 2020'de Roma Olimpiyat Stadı'ndaki maçların %25 seyirci kapasitesiyle oynanacağını açıkladı. Bu kararla birlikte, 11 Haziran'daki İtalya-Türkiye maçında 17.500 seyirci statta yerini alabilecek.

Yorumlar 13 Yorum Var
 • MERT 16.04.2021 00:54
  Avusturalyanin viktoria eyaletinde vaka sayilarinin gunluk 700 lerden 0 dusmesi 4 ayi aldi
 • ismet 15.04.2021 23:49
  avm berber kapatmak adil olmaz 14 gün tam kapanmadan başka engellenmediği aşikar yada bırakın ya herro ya mero kimsede güç kalmadı 60 yaş uzeri kamuda ise gitmeden bir yildır maaş aliyor emekli edin kardeşim can dayanmıyor kamudaki israfa
 • mtdrgn 15.04.2021 22:53
  tedbir falan yok. bam bam bam.
 • Metin 15.04.2021 22:50
  Hepiniz iyi söylüyorsunuzda virüs bir kişiden digerlerine tasiyle gitmiyorya.herkes kendine gelsin yoksa hepimiz öleceğiz
 • ihsan 15.04.2021 21:31
  yayılış bizim yörede okullar açılınca çoğaldı müşterisi çok olan avm lerde kanımca
Daha fazla yorum görüntüle