18 Nisan  2021 Pazar ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze Türk

Kurgu: Hüseyin BİÇE

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

 

İngiltere'den Rusya'ya gözdağı

Moskova-Kiev arasındaki gerilim tırmanırken İngiltere’den dikkat çeken bir adım geldi. İngiltere, iki savaş gemisini Karadeniz’e gönderme kararı alırken Akdeniz’de konuşlu olan Queen Elizabeth gemisindeki F-35’lerinde olası bir durumda Karadeniz’deki gemilere destek vereceğini açıkladı.

Bakan Varank’tan yan etki açıklaması

Yerli üretilen VLP temelli aşının insan klinik denemelerinin Faz 1 aşamasına gönüllü olan Bakan Varank, yan etkilerle ilgili açıklama yaptı. Bakan Varank “Herhangi bir yan etki olmadı. Sadece kolumda bir sızı oldu. Bu da çok normal” dedi.

Prof. Dr. Cinel’den korkutan uyarı

Türkiye, salgının başladığı 13 aydan bu yana, vakada en yüksek sayılara ulaşırken Prof. Dr. İsmail Cinel’den korkutan bir uyarı geldi: Cinel “Son dalga hiçbirisine benzemiyor. Genç hastalar, daha fazla doku tahribiyle geliyor. Virüs silah değiştirdi." Açıklamasında bulundu.
 

Yargıtay’dan cumartesi mesaisi kararı

Yargıtay’dan milyonlarca özel sektör çalışanını yakından ilgilendiren bir mesai kararı çıktı. Yargıtay, Cumartesi günü çalışıp çalışılmamasın a işverenin yönetim hakkı kapsamında belirleyebileceğine hükmetti.

Rusya’nın Türkiye kararı pahalıya patladı

Rusya’nın 15 Nisan 1 Haziran tarihleri arasında Türkiye’ye olan uçuşları kısıtlaması Rusya ekonomisine pahalıya mal oldu. Rusya Turizmciler Birliği Başkan Yardımcısı Barzıkin kısıtlamadan kaynaklı zararın 5 milyar ruble olduğu açıklandı

Nihat Özdemir ilk kez konuştu

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Fenerbahçe’nin 1959 öncesi şampiyonlukların geçerli sayılması için yaptığı başvuruyla ilgili, “Hukukçu arkadaşlarımızla birlikte konuyu inceliyoruz. İnşallah en yakın zamanda karar vereceğiz” dedi.

Sümeyye Boyacı'dan büyük başarı

Paralimpik Yüzme Dünya Serileri'nde milli sporcu Sümeyye Boyacı kadınlar 50 metre sırtüstünde 43.83'lük derecesiyle birinci olarak altın madalya kazandı.

Yorumlar 18 Yorum Var
 • Bozkurt 18.04.2021 21:21
  Ne İngiltere ne abd nede Avrupa Rusya ile savaşa giremez rusa diz çöktürmenin yolu ekonomisi Türkiye Rusya ile bir olursa Avrupa'yı işgal eder çini dengeler çatışırlarsa ikiside çöker
 • Adil 18.04.2021 21:08
  Giriş bedava, ancak yanlış işler yaptıklarında çıkış çok pahalı olabilir!
 • Sınır 18.04.2021 20:29
  İngilizlere dikkat.rusunkarşısına abd yi koydu.fakat abd yan çizdi,şimdi iki gemi.neden iki gemi.abd de iki gemiyle geliyordu.hani birinci dünya savaşında osmanlıyı savaşa sokan iki alman gemisiydi.şimdi türkiyeyi rusyayla savaşa sokmak için türkiyeye tuzak kuruyorlar.bu zalimler.ingilizler tarihte hiç sevilmeyen millettir.savaşların çıkmadı için oyun kuran bir siyonist etkisinde bir devlettir.iki gemiyle ne yapacak.rusları bombala türk limanlarına kaç.yutmayız.
 • Ali kamil 18.04.2021 20:18
  Bunların canı tatlı bu dünya cennetleri savaş çıkacağını zannetmiyorum.
 • Altan Berk 18.04.2021 19:58
  İngiltere ne kadar gemin varsa Karadeniz'e gönder
Daha fazla yorum görüntüle