21 Nisan 2021 Çarşamba ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Serdar GÜNEŞ

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

Kabine’de revizyon! 

 Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alınarak, yerine Mehmet Muş atandı. Yeni kurulan iki bakanlıktan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Vedat Bilgin getirildi. 

Dev anlaşma küçük işletmelere can suyu olacak 

KOSGEB, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı ile 300 milyon dolarlık kredi anlaşması imzaladı. Anlaşma ile imalat sanayisindeki mikro ve küçük işletmeler ile 2017 yılı sonrası kurulan teknoloji tabanlı start-up’lar finansmana kolay erişim sağlayacak. 

Selçuk’tan 3 Mayıs’taki sınavlarla ilgili kritik açıklama 
 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 3 Mayıs'taki sınavlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Selçuk, "3 Mayıs’taki sınavlarla ilgili bakış açımız şu; eğer hocalarımız tabloyu ortaya koyduklarında bunların ertelenmesi gerekir bir şekilde yeniden bir tanzime ihtiyaç var denildiğinde, inanın hiç tereddüt etmeyiz derhal yaparız" dedi. 

İstanbul'da ramazan sonrası ekmeğe zam yolda 

İstanbul Ticaret Odası'na bağlı fırıncılar ekmeğe zam yapmaya hazırlanıyor. Buna göre; ramazan sonrasında yüzde 15 zam yapılarak 200 gramlık ekmek 1,75 liradan, 240 gramlık ekmek de 2 liradan satışa sunulacak. 

Rusya’dan ürküten bir hamle daha 

 Rusya ile Ukrayna arasındaki Donbass ve Kırım krizi tırmanıyor. Kırım'a ve Ukrayna'nın doğu sınırına 40 binerden toplam 80 bin yeni asker yığan Moskova yönetiminin şimdi de sınıra 15 adet Su-35 savaş uçağı konuşlandırdığı belirtildi.  

Yunanistan’dan Suudi Arabistan’a Patriot bataryası 

Yunanistan'ın ABD'den satın aldığı Patriot hava savunma bataryalarından birinin Suudi Arabistan'a verilmesi konusunda anlaşma imzalandığı bildirildi. 

6 İngiliz kulüpten çekilme kararı 

İngiltere Premier League kulüpleri Manchester City, Manchester United, Liverpool, Arsenal, Chelsea Tottenham, Avrupa Süper Ligi'nden çekildiğini açıkladı. 

Yorumlar 2 Yorum Var
  • esnaf/Necmi 21.04.2021 23:35
    nasıl olacak var olan işletmemiz 3 gün 3 gün devamlı kapalı açıklama yapılsın
  • Hamza 21.04.2021 19:07
    Seçimmi geliyor?
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek