23 Nisan 2021 Cuma ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Serdar GÜNEŞ

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

Norveç, AstraZeneca aşılarını "ödünç" veriyor 

Norveç, aşılama programından çıkardığı ve son kullanma tarihleri yaklaşan AstraZeneca aşılarını İsveç ve İzlanda'ya ödünç verme kararı aldı. Açıklamada, İsveç'e 200 bin doz, İzlanda'ya ise 16 bin doz aşının ödünç verileceği, ödünç verilen aşıların, istenilen tarihte hızlıca geri alınabileceği kaydedildi. 
 
Thodex'in kurucusu hakkında kırmızı bülten 

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında Kırmızı Bülten yayımlanması ve Arnavutluk’ta geçici olarak tutuklanmasını ilişkin talebini bakanlığa iletti. Öte yandan 8 ilde düzenlenen Thodex operasyonunda 68 kişi gözaltına alındı 

51 ile daha büyükşehir statüsü 

AK Parti, 2024'te yapılacak yerel seçimler öncesinde radikal bir değişiklik planlıyor. Yapılacak yeni düzenleme ile 30 büyükşehir dışında kalan 51 il belediyesinin statüsü 'büyükşehir statüsüne' getirilecek. 
 
Koronavirüsü 32 kat daha ağır geçiriyorlar 

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, tütün ürünü kullananlarda koronavirüsün 32 kat daha ağır seyrettiğini söyleyerek, büyük riske dikkat çekti. Ceyhan halk arasında dolanan "Tütün ürünleri kullananlar entübe olmuyor" bilgisini ise kesin bir dille yalanladı. 
 
Doktorları açıkladı: Navalny her an ölebilir 

Rusya'da tutuklu bulunan ve 20 günden uzun süredir açlık grevinde olan Rus muhalif lider Aleksey Navalny'nin doktorları, açlık grevini acilen bırakmaması halinde Navalny'nin her ölebileceği uyarısında bulundu. 

'Kısa çalışma' 1 Nisan'dan itibaren geçerli 

Kovid-19 nedeniyle kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresinin 30 Haziran 2021'e kadar uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Erdoğan imzalı karar, 1 Nisan'dan itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.  

Anadolu Efes, Real Madrid'i parkeye gömdü! 

EuroLeague play-off çeyrek final serisi ikinci maçında Anadolu Efes, Real Madrid'i 91-68 mağlup etti ve seride durumu 2-0 yaptı. Toplamda üç galibiyete ulaşacak takım adını Dörtlü Final'e yazdıracak.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Hans 23.04.2021 21:12
    Aşıyı mecburi tut olsun bitsin,ve beş gün her şeyi yasakla aşı olan serbes de bakayım bir kişi kaliyomu, dostu düşmanı haini iti hepsi olmasa ben neyim...
  • Osman 23.04.2021 17:32
    Benim ulkemde kalsa o aşılar hemen bir ucak doldurup dogru havalanır ve o hic aşı ulaşmamış fakir ülkelere hızla ulaşırdı. Allah hakkıyla muamele etsin.
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek