2 Mayıs 2021 Pazar ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Seda YEŞİLKAYA

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

 

Uzmanlar rahatlattı: Şu an için korkuya gerek yok 

Hindistan’da büyük bir felakete yol açan korona varyantının Türkiye’de de tespit edildiğinin açıklanması endişelere neden olmuştu. Uzmanlar Hindistan varyantının Türkiye’de daha öldürücü olmadığına dikkat çekerken, gereksiz korku ve panik yaratıldığı uyarısında bulundular. 

 

Koronavirüste 4 dalga uyarısı 

Türkiye, 'tam kapanma'ya başlayalı henüz 3 gün oldu. Profesör Doktor Mehmet Ceyhan ise salgında yeni bir dalganın daha görüleceğini söyledi. 
 

Aşı olmayanlara kısıtlama gelebilir 

Salgını kontrol altına almak için devreye sokulan 17 günlük tam kapanmanın ardından atılacak adımlar netleşmeye başladı. Bayram sonrasında temkinli normalleşme başlayacak, aşı olmayan kişilerin toplumdaki dolaşımını azaltmaya yönelik ek tedbirler gündeme gelecek. 

 
Bakan müjdeyi verdi: 3 ödeme birden 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2 milyonu aşkın haneye 1100 lira 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi yapılacağını söyledi. Bakan ayrıca, yaşlı ve engelli aylığı ödemelerinin de bu program ile beraber yapılacağını açıkladı. 

 

Kripto paraya özel ekip 

Kripto dünyasında yaşanan son gelişmeler üzerine devlet, kripto para için özel bir çalışma grubu kurdu. Ekibin bir süredir kripto platformlarını yakından izlediği öğrenildi.   

 

İran duyurdu: ABD ile anlaştık 

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı, Amerika’nın enerji, banka ve limanlara yönelik uyguladığı tüm yaptırımların kaldırılması konusunda anlaştıklarını açıkladı. 

  

Beşiktaş şampiyonluğa koşuyor 

Lider Beşiktaş, sahasında Hatayspor'u 7-0 mağlup etti ve liderliğini sürdürdü. Siyah-beyazlılar, kalan 3 maçta 4 puan alması halinde şampiyonluğunu ilan edecek. 

Yorumlar 26 Yorum Var
 • harun 03.05.2021 03:32
  uzmanlar kim , küreselcilerin adamı , korkutmayın milleti. bilenler korkmuyor. dalga geçiyorlar.
 • Zeki 03.05.2021 00:21
  İnanan insanların ibadet hanelerini yakanları Allah yakıyor sebepleri suçluyoruz vereni düşünen pek az Allah bizlere merhamet etsin herkez canını korumakla yükümlü gerisi teferruat
 • Osman 02.05.2021 23:21
  Artık çoğu ülkeye pcr testi zorunlu değil.Bilmem ne veryantlarınıda çok görürürüz artık.
 • Gaziantepli 02.05.2021 23:08
  Varyant değil tür. İngilizce değil Türkçe.
 • Huseyin 02.05.2021 22:39
  Nüfusa göre hesaplama yaptım Hindistanda Korona türkiye 'den düşük Abartıldığını açıklandığı gün tespit ettim
Daha fazla yorum görüntüle